23. května 2012 11:44 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Vojta Kotek jako filmař aneb Když se chce, všechno jde

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Herec Vojta Kotek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Vojta Kotek. | foto: ČTK

Šestý ročník festivalu OUT of HOME bude v Praze hostit přes dvacet dětských domovů, které si přijedou vyzkoušet do hlavního města na vlastní kůži přísloví Když se chce, všechno jde.

Během zážitkové hry navštíví děti několik stanovišť, kde na ně budou čekat zajímaví lidé, kteří se věnují netradičním koníčkům či profesím. Jedním z lektorů bude třeba Vojta Kotek, který se svými přáteli povede stanoviště FILMAŘ.

Záštitu nad MÓDNÍM NÁVRHÁŘEM převzala Liběna Rochová, která ke spolupráci s festivalem dodává, že ne každý má to štěstí prožít plnohodnotný život s úplnou rodinou, která ho podporuje a pomáhá směrovat jeho budoucí život. "Budu šťastná, když se svými studenty pomůžeme dětem z domovů se orientovat a motivovat je. Vážím si této nabídky a spolupráce," vysvětluje Liběna Rochová. Stanoviště SPISOVATEL/KA se ujme česká autorka oblíbených knih Radka Denemarková, stanoviště HUDEBNÍK povede kapela 4signs.

Děti si vyzkoušejí i profesi novináře v Lidových novinách

Mezi další profese, které si děti budou moci vyzkoušet, patří kriminalista, volejbalista, hasič, break dancer, architekt, novinář, aranžér, maskér, ilustrátor, kostymérka, hudebník a jiné. "Smyslem letošního ročníku bude dětem představit různé netradiční profese, které mohou dělat ve volném čase, ale klidně se s nimi uživí, pokud se tomu rozhodnou věnovat profesionálně," říká organizátorka festivalu Klára Chábová. Děti z dětských domovů nemají podle ní často představu, čím by chtěli být a hlavně, co by třeba mohly dělat. "Chceme jim v tom trochu pomoci a současně zpříjemnit chvíle volna něčím jiným, než jsou zdi jejich dětského domova," dodává Chábová. Jednotlivá stanoviště budou například ve smíchovském HUBu, Dejvickém divadle, na Nové scéně Národního divadla či v Policejním muzeu. Děti navštíví i redakci Lidových novin a serveru Lidovky.cz a vyzkouší si vyrobit titulní stranu novin.

Děti z dětského domova v Písku navštívily redakci Lidových novin

Novinkou je letos stanoviště FINANČNÍ PLÁNOVÁNÍ, které absolvují děti od 17 let a bude to pro ně překvapení. Dozví se to až na slavnostním zahájení. Toto stanoviště bude umístěno na centrále Modré pyramidy a ujmou se ho finanční školitelé. "Rádi bychom vybrali z týmů nejstarší děti, pro které bychom na dopoledne připravili hru zaměřenou na finanční plánování. Měla by jim rozšířit obzory v této oblasti. Čeká je odchod do reality a získané informace by jim mohly pomoci do rozjezdu," doplňuje Klára Chábová.

Sobotní koncert:

Sobotní klání dětských domovů vyvrcholí v kulturním domě Staré kino ve Stodůlkách, kde vystoupí kapela 4signs a zahraje DJ Friky. Zvána je také veřejnost. Vstupné je 80 Kč a vybrané peníze půjdou na projekt Život nanečisto, který organizátoři partnersky podporují. Více informací na internetové adrese www.mimodomov.cz.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.