12. března 2013 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Vzpomínám na hry z Divadla Komedie, říká Míčová

Gabriela Míčová  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gabriela Míčová | foto: Kamila Polívková, Divadlo Komedie

Herečka Gabriela Míčová zazářila poprvé v Divadle Komedie, za roli prostitutky Romi ve filmu Odpad město smrt získala Českého lva. Jaké další projekty plánuje a v jakém divadle ji diváci mohou vidět, prozradila v on-line rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Pražské Divadlo Komedie ukončilo svou činnost loni v létě, Míčové se ale po některých hrách ještě stále stýská. "Že Komedie skončila mě mrzí. Měla jsem tam krásné role, hrála jsem a pracovala s úžasnými, talentovanými lidmi. Ráda bych si znovu zahrála hru Spílání, Nadváhu nebo Odpad město smrt," říká úspěšná herečka.

Celý on-line rozhovor s Gabrielou Míčovou si můžete přečíst zde:


Vzpomíná také na hru Goebbels/Baarová. "Mohla jsem Baarovou komplexněji poznat a přemýšlet, proč nějaká rozhodnutí udělala. Nechci jí ale hodnotit. Myslím, že ani v představení jsme nechtěli divákovi podsouvat jasný názor na její životní postoje," doplňuje. "V současné době hraji ve Studiu Dva, Studiu Hrdinů,v divadle Na zábradlí a na jaře začnu zkoušet na Kladně," odpověděla herečka na otázku, kde všude ji diváci mohou vidět.

O svém rozhodnutí stát se herečkou nikdy nepochybovala, ačkoli sama přiznává, že občas zažívá těžké chvíle. A kdyby si měla vybrat film nebo divadlo? "Nemám velké srovnání. Znám práci spíše v divadle. A ta mě těší. Je to hlavně vždy o lidech, se kterými inscenace vzniká. Měla jsem zatím štěstí. Ráda bych ale také víc točila. Film a vše kolem samotného natáčení mě přitahuje," dodává na závěr.


Gabriela Míčová

Gabriela Míčová

Gabriela Míčová se málem stala zdravotní sestřičkou. Rozhodujícím okamžikem pro ni byla návštěva brněnského divadla Husa na provázku. Dva roky studovala na soukromé herecké škole v Šumperku a pak se rozhodla studovat DAMU. Absolvovala v roce 2002 a dostala mimo jiné cenu Děkana DAMU za mimořádnou úroveň výsledků po celou dobu studia a za originalitu v kreativních projektech. I poté byla úspěšná. Stala se hvězdou dnes již nefungujícího Divadla Komedie, kde ztvárnila například Lídu Baarovou ve hře Goebbels/Baarová. Za roli protektorátní herečky byla v roce 2009 nominovaná na cenu Alfréda Radoka. Za roli zneužívané prostitutky Romi ve filmu Odpad město smrt získala Českého lva a je nominovaná na cenu Thálie.

apeAlena Pecháčková

Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout
Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se kterými si můžete užít nejen na svátek zamilovaných. Stačí vytisknout, nastříhat a obdarovat partnera i sebe.

Najdete na Lidovky.cz