13. února 2011 18:51 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Vztah prince Williama a jeho snoubenky Kate. Příběh jako z komiksu

Princ William a Kate Middletonová v komiksu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princ William a Kate Middletonová v komiksu | foto: ČTK

LONDÝN Příběh britského prince Williama a jeho snoubenky Kate Middletonové se dočká komiksového zpracování, a to ještě před jejich svatbou plánovanou na 29. dubna. Komiksy budou zpracovány ve dvou různých vydáních, každé z nich zachytí vztah páru z perspektivy jednoho ze snoubenců.

První komiks bude ukazovat život prince Williama. Objeví se v něm Williamovy první ragbyové zápasy, studium na internátní škole nebo jeho zážitky z působení v armádě. Druhý z komiksů bude stylizován do podoby fiktivního deníčku Middletonové, který ukazuje vývoj jejího vztahu s Williamem.

Vydavatelství také připravuje speciální edici komiksu, která bude zahrnovat obě poloviny příběhu. Zároveň by se v ní mělo objevit zpracování svatebního dne, jak si ho představují autoři komiksu. Příběh by měl vyvrcholit prvním manželským polibkem.

Čtěte také


"V této zemi vždy byla tradice dívčích komiksů, v nichž děvče sní o tom, že potká někoho slavného a zamiluje se do něj," řekl kreslíř Mike Collins, který komiks pojmenovaný Kate and William: A Very Public Love Story (Kate a William: Velmi veřejný milostný příběh) namaloval. "V tomto případě je to něco, co se stalo a co je skutečné," dodal.

Collins také podotkl, že se mu snoubenci dobře kreslili a že na papíře působí jako opravdoví superhrdina a superhrdinka.

Scenárista komiksu Rich Johnson prohlásil, že od Williama a Kate neočekává žádné stížnosti kvůli literárnímu zpracování jejich vztahu. "Je to lepší, než když se uvidí na talířích," řekl v narážce na mnoho upomínkových předmětů včetně porcelánových talířů s tvářemi snoubenců, které jsou už teď v prodeji.

ČTK, Lidovky.cz