18. ledna 2012 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Winsletová si zahraje ve válečném dramatu

Kate Winslet  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kate Winslet | foto: Reuters

LONDÝN Britská herečka Kate Winsletová se objeví v novém filmu režiséra Kennetha Branagha o novinářce, která na ostrově v Lamanšském průlivu pátrá po osudech jeho obyvatel během nacistické okupace.

Uvedl to časopis Variety. Podle zpravodajského serveru BBC Winsletová a Branagh naposledy spolupracovali při natáčení Hamleta v roce 1996.

Ostrov Guernsey

Ostrov Guernsey mezi pobřežím Francie a Británie spolu s několika dalšími menšími ostrovy představuje britskou korunní dependanci. Má vlastní měnu, zákony a parlament s rozsáhlou autonomií.

Film The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (Společnost ostrova Guernsey pro literaturu a bramborové koláče) bude Branagh natáčet na námět stejnojmenného románu americké spisovatelky Mary Ann Shafferové. Jeho hrdinka, publicistka Juliet Ashtonová, po skončení druhé světové války narazí na informaci o literárně-koláčovém spolku, jehož vznik sloužil obyvatelům ostrova Guernsey v Lamanšském průlivu jako výmluva, proč nedodržují zákaz vycházení. Na ostrov se vypraví sama, aby zjistila víc.

Shafferové s dokončením díla pomáhala její neteř poté, co spisovatelka vážně onemocněla. Román byl zveřejněn po její smrti v roce 2008. Branagh chystaný snímek v nedávném rozhovoru označil za "krásnou romanci, velmi dojemnou a povznášející".

ČTĚTE TAKÉ:

Tento rodák ze severoirského Belfastu proslul především filmovými adaptacemi her Williama Shakespeara. Branaghovo převedení Hamleta na filmové plátno z roku 1996 získalo čtyři nominace na Oscara, Winsletová se v něm objevila v roli Ofélie. Branagh si v posledních letech zahrál mimo jiné ve válečném filmu Valkýra po boku Toma Cruise. Britskou herečku bylo nedávno možné spatřit v dramatu Romana Polanského Bůh masakru.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.