Sobota 15. srpna 2020svátek má Hana 25 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zařizoval jsem sex hvězdám, tvrdí pumpař

Zažil jsem sexuální dobrodružství s nejslavnějšími hollywoodskými herci, tvrdí bývalý pumpař Scotty Bowers. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zažil jsem sexuální dobrodružství s nejslavnějšími hollywoodskými herci, tvrdí bývalý pumpař Scotty Bowers. |

WASHINGTON V Hollywoodu začínal jako pumpař, jeho vzpomínky ale vyvolávají kontroverze. Dnes osmaosmdesátiletý Scotty Bowers v nich totiž líčí svou kariéru gigola a desítky sexuálních dobrodružství, která údajně zažil s nejslavnějšími hollywoodskými herci. Mnohým z nich je zprostředkovával.

"Celá ta léta jsem mlčel, protože jsem všem těm lidem nechtěl ublížit," řekl Bowers listu The New York Times. Nyní ale do detailů odhaluje údajná tajemství Caryho Granta, Colea Portera, Katharine Hepburnové, Spencera Tracyho, ale i někdejšího britského krále Edwarda VIII. a jeho ženy Wallis Simpsonové.

Kniha Full Service: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars (Kompletní služba: Má dobrodružství v Hollywoodu a tajný sexuální život hvězd), kterou napsal s dokumentaristou Lionelem Friedbergem, vyjde 14. února v nakladatelství Grove Press.

Kompletní služba: Má dobrodružství v Hollywoodu a tajný sexuální život hvězd.


"Záměrem jeho knihy je šokovat. Některé ze senzacechtivých příběhů znějí neuvěřitelně, ale mnoho ohromujících odhalení popisuje hodně dopodrobna," uvedl britský The Guardian.

"Hollywoodští pamětníci, kteří ho znali, mi o něm hodně vyprávěli. Ale vždy mi říkali, že nikdy nepromluví," řekl novinář Matt Tyrnauer z magazínu Vanity Fair. "Teď po 60 letech promluvil. A jak," poznamenal The Guardian.

K jeho pumpě si jezdili kupovat sex

"Všichni mí slavní klienti jsou dnes už mrtví. Pravda jim už nemůže ublížit," tvrdí Bowers, který svou "kariéru" začal v roce 1946 ve svých 23 letech.

Vrátil se z válečné služby u vojenského námořnictva a nastoupil u kamaráda z vojny u benzínové pumpy na Hollywood Boulevardu nedaleko studií Paramount. Jednou se tam prý zastavil tehdy slavný herec Walter Pidgeon, dal mu spropitné 20 dolarů a pozval ho do domu, kde bydlel se svým partnerem. Bowers souhlasil, Pidgeon se o něm zmínil svým přátelům, kteří si začali jezdit k jeho pumpě kupovat sex.

Podle The Guardian Bowers poskytoval své služby homosexuálům, bisexuálům i heterosexuálům a především začal zprostředkovávat setkání s dalšími lidmi. Jeho "byznys" prý jen kvetl.

Homosexualita Tracyho a Hepburnové

O údajné homosexualitě Hepburnové a bisexualitě Tracyho psal již v jejich biografii William Mann, který využíval Bowerse jako jeden z pramenů. Nicméně autor dalšího Tracyho životopisu, který vyšel loni v říjnu, James Curtis, taková tvrzení odmítá a myslí si, že Bowersovo svědectví není spolehlivé. "Má spoustu historek a odhalení, ale žádné z nich se naprosto nedá ověřit," uvedl Curtis.

Milostný poměr se Spencerem Tracym

Ve svých pamětech píše, že Spencer Tracy a Katharine Hepburnová měli kromě slavných rolí na stříbrném plátně společné jen známost právě s ním a jejich údajně romantický vztah byl jen produktem hollywoodského marketingu.

Bowers tvrdí, že sám mnohokrát spal s Tracym. "Díky Spencerovi jsem potkal mnoho vlivných lidí," napsal. Když se poprvé setkal na jednom večírku s Hepburnovou, tak mu prý řekla: "Vím o vás, Scotty. Až budete mít možnost, myslíte, že byste mi mohl najít hezkou, mladou tmavovlasou dívku? Nějakou, která nemá moc silný make-up?" Hepburnová a Bowers pak prý zůstali přáteli 50 let a on jí údajně zprostředkoval více než 150 žen, včetně jedné, se kterou se stýkala 49 let.

Spencer Tracy a Katharine Hepburnová.

Spencer Tracy a Katharine Hepburnová.

Vzpomínky chvástavého tónu

Vyhledal ho prý i hudební skladatel Coler Porter, který byl ženatý, ale měl slabost pro mariňáky. Jednoho dne mu zavolal hrdina akčních filmů z 30. let Errol Flynn. Prý chtěl ženy, které se chovaly a vypadaly jako nezletilé a tak mu je Bowers sehnal. Ale pak se prý často opil tak, že k ničemu nedošlo, napsal The Guardin.

List zdůraznil, že Bowersovy vzpomínky mají značně chvástavý tón. Často prý spal s Cary Grantem, zprostředkovával sex manažerovi Beatles Brianu Epsteinovi, zařídil sex ve třech Laurenci Olivierovi, potají spal s jeho ženou Vivien Leighovou, zařídil voyeuristický večírek pro spisovatele Somerseta Maughama, našel řadu mladých mužů dramatikovi Noelu Cowardovi a spal s dalším dramatikem Tennessee Williamsem.

Král Edward VIII. byl prý homosexuál

Pro britský The Guardian je nejvíce šokující tvrzení týkající se britského krále Edwarda VIII., který v roce 1937 abdikoval, aby si mohl vzít rozvedenou Američanku Wallis Simpsonovou. Podle Bowerse ale "celý mýtus o velké královské lásce byl výmysl a ohromná kamufláž". "V zásadě on byl homosexuál a ona lesba," napsal.

Bowers tvrdí, že nevázaný život vedl až do začátku 80. let, kdy se začala šířit choroba AIDS. Tehdy se také oženil. "Bylo jasné, že dny, kdy jsem zprostředkovával kontakty, jsou pryč. Už to nebyla bezpečná hra," dodal.

,

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

RADY LÉKAŘE: Jaké léky dětem můžete podat a na co přitom dát pozor?
RADY LÉKAŘE: Jaké léky dětem můžete podat a na co přitom dát pozor?

Kdy je zvýšená teplota u dětí v pořádku a kdy je potřeba vyhledat lékaře? Jaké léky dětem můžete podat a na co přitom dát pozor? Na vaše otázky...