13. června 2013 21:45 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřela bývalá mluvčí Špidlova kabinetu Anna Veverková

Anna Veverková na archivním snímku z roku 2004. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anna Veverková na archivním snímku z roku 2004. | foto: ČTK

PRAHA Dlouholetá redaktorka ČT, mluvčí vlády České republiky a spoluzakladatelka hnutí ANO Andreje Babiše tragicky zemřela. Informaci serveru Lidovky.cz potvrdil prezident Českého klubu mluvčích Jiří Wolf.

Držitelku ocenění Mluvčí roku 2002 v pondělí srazilo auto na ulici Novodvorská. "Od té doby ležela v nemocnici v komatu a ve čtvrtek bohužel zemřela," řekl serveru Lidovky.cz Wolf.

Veverková byla v roce 2005 uvedena do Síně slávy českých mluvčích. Kromě tohoto ocenění je držitelkou ceny za investigativní žurnalistiku, kterou vydává Mezinárodní konsorcium investigativní žurnalistiky (International Consortium of Investigative Journalists).

Veverková je absolventkou Filmové akademie múzických umění v Praze, kde vystudovala produkci. Později pracovala v České televizi jako redaktorka, produkční a reportérka. V letech 2002 – 2004 působila jako mluvčí vlády Vladimíra Špidly a ředitelka tiskového odboru Úřadu vlády. Později zamířila také třeba na Svaz průmyslu a dopravy, kde měla na starosti marketing. V roce 2011 založila s miliardářem Andrejem Babišem hnutí ANO, s nímž se však později rozešla poté, co se se hnutí změnilo na politické.

samMartin Samek, kysKateřina Sýsová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!