19. srpna 2018 8:16 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřel dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter. Bylo mu 67 let

Dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter. | foto: Twitter: Martin Kavka.

PRAHA V sobotu náhle zemřel dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter, bylo mu 67 let. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, které má přes 358 000 členů a 7677 sborů po celé republice, vedl 18 let. V neděli informaci o úmrtí potvrdila asistentka starosty Tereza Vosyková. Soustrast pozůstalým vyjádřil i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Podle České televize odvezla Richtera záchranná služba kvůli zdravotním obtížím ze sobotního setkání hasičů a jejich techniky PyroCar, které se konalo na letišti v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku.

Hamáček na twitteru napsal, že Richter se vždy zasazoval o zlepšování podmínek dobrovolných hasičů. „Čest jeho památce a upřímnou soustrast pozůstalým,“ uvedl vicepremiér.

18.srpna 2018 v 21:07, příspěvek archivován: 19.srpna 2018 v 08:17

Dnes náhle zemřel Karel Richter, dlouholetý starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka. Vždy se zasazoval o zlepšování podmínek dobrovolných hasičů. Čest jeho památce a upřímnou soustrast pozůstalým.

Dobrovolní hasiči mají v českých zemí více než 150letou tradici. Hnutí po svém vzniku v druhé polovině 19. století sehrálo důležitou roli v emancipačním procesu Čechů, podobně jako například tělocvičná organizace Sokol nebo Klub českých turistů.

Nyní členové sdružení pomáhají profesionálním hasičům při likvidaci větších požárů, vyjíždějí k technickým zásahům, asistují při odstraňování následků těžkých dopravních nehod, při povodních nebo u vyprošťování osob ze zřícených budov. Věnují se preventivní činnosti i požárnímu sportu, členy sdružení je také skoro 60 000 dětí a dospívajících. Zejména v menších obcích jsou spolky dobrovolných hasičů i významnými organizátory kulturních a společenských akcí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz