4. března 2018 11:21 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřel herec David Ogden Stiers, major Winchester z M.A.S.H.

Za svou roli v seriálu M.A.S.H. byl Stiers dvakrát nominován na cenu Emmy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Za svou roli v seriálu M.A.S.H. byl Stiers dvakrát nominován na cenu Emmy. | foto: YouTube

LOS ANGELES Ve věku 75 let v sobotu zemřel americký herec a dabér David Ogden Stiers, který se proslavil především rolí majora Charlese Winchestera v televizním seriálu M.A.S.H. S odvoláním na hercova zástupce o tom dnes informovala agentura AP. Stiers zemřel podle něj po boji s rakovinou močového měchýře.

Stiers zesnul podle svého zástupce Mitchella Stubbse v sobotu ve svém domě v Newportu v americkém státě Oregon.

V roli chirurga Winchestera Stiers od šesté řady seriálu M.A.S.H. nahradil „záporáka“ majora Franka Burnse, kterého ztvárnil Larry Linville. Stiersova postava podle agentury AP byla sice arogantní, projevovala ale empatii, která jeho předchůdci chyběla.

David Ogden Stiers (vpravo).
David Ogden Stiers byl americký herec, dabér a hudebník.

Kromě činohry se Stiers věnoval také dabingu, namlouval především animované filmy z dílny Walta Disneyho, například Kráska a zvíře či Pocahontas.

Za svou roli v seriálu M.A.S.H. byl Stiers dvakrát nominován na cenu Emmy. Celkem podle AP ztvárnil větší či menší role ve 150 filmech.