27. června 2018 17:56 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřel otec Michaela Jacksona. Bylo mu 89 let

Joseph Jackson na snímku z roku 2014. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Joseph Jackson na snímku z roku 2014. | foto: Wikimedia

PRAHA Ve středu zemřel Joe Jackson, otec Michaela Jacksona. Joe Jackson byl v červnu hospitalizován s posledním stádiem rakoviny.

Hudební manažer Joe Jackson zemřel ve středu v Los Angeles ve věku 89 let, informoval server TMZ. Poslední dny strávil v nemocnici, kde byl hospitalizován kvůli poslednímu stádiu rakoviny slinivky břišní.

Joe Jakcosn byl známý především jako manažer skupiny The Jacksons 5, ve které účinkovaly jeho děti Jermaine, Jackie, Tito, Marlon a Michael. Právě Michael Jackson byl nejznámějším synem Joeho Jacksona, který stál i za počátky synovy sólové kariéry. Michael Jackson se později stal jednou z nejvýraznějších osobností popové hudby všech dob. Michael zemřel ve věku 50 let v roce 2009 v důsledku předávkování silným anestetikem propofol.

Joseph Jackson stál i u počátků kariéry své dcery, Janet Jacksonové. Ta je jednou z nejprodávanějších umělkyň všech dob a v lednu se navíc v 50 letech stala poprvé matkou.

Fotografie z roku 1984.
Fotografie z roku 1993 zachycuje hněd několik členů Jacksonovy rodiny. Zleva:...

Jeden z posledních vzkazů na Twitteru uveřejnil Joe Jackson v neděli 24. června. Přiložil k němu i svoji fotku.

24.června 2018 v 23:34, příspěvek archivován: 27.června 2018 v 18:18

I have seen more sunsets than I have left to see. The sun rises when the time comes and whether you like it or not the sun sets when the time comes. https://t.co/PGcmbulzyC

Joe Jackson byl přes šedesát let ženatý s Katherine Jacksonovou, dohromady měli deset dětí. Právě jeho žena společně s dětmi a vnoučaty byly u Joe Jacksona, když zemřel.

ČTK, Lenka Čechová

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz