Diskuse k článku: Zemřel Milan Paumer, s bratry Mašíny se prostříleli na Západ

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 116
  • Poslední: 28.7.2010 15:46
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Dubanová 28.7.2010 15:46

ŠKODA ŽE TĚCH KOMUNISTŮ

nezastřelili víc, ´mohli jsme mít skutečnou demokracii a svobodu a mohli jsme být - my čecháčkové NORMÁLNÍ idi, kteří CHTĚJÍ SVOBODU A DEMOKRACII A NE CHUDÁCI, KTERÝM SE STÝSKÁ PO KOMUNISMU, ČI CO TO TADY BYLO

K. Křivan 25.7.2010 16:01

Zabití člena KSČ, navíc ozbrojeného,

je vždy dobrý, vlastenecký a bohulibý čin.

Komouše není nikdy škoda.

m. kozák 24.7.2010 10:19

Mašínovci vzor 3.odboje?

Mašínovci byl spolek rozmazlených hochů, kteří těžili z jména svého hrdinného otce. Se změnou režimu tzv. spadli z lopatky a protože nic pořádně neuměli, tak se dali na "odboj". Jejich jedinný čin, zapálení 11 stohů, vyvolal spíše nasranost družstevníků, než sympatie. Pod dojmem z toho výsledku se rozhodli pro emigraci. K tomu potřebovali peníze a zbraně. Za to zaplatili naprosto obyčejní lidé svými životy. Mašíni neprovedli žádnou akci proti funcionářům tehdejšího režimu, natož pak proti armádě, nebo milicím. Dokonce se nezmohli ani na žádné letáky s výzvami k odporu. No a když se dostali za hranice, co dělali tam. Tím, že byli k ničemu, nic pořádně neuměli tak se ani k ničemu  nezmohli. Stali se z nich průměrní občané, kteří nespolupracovali, ani nepodporovali naše exilové organizace. Asi proto aby nenarazili. To u mne nejsou žádní hrdinové, alé díky své "inteligenci" obyčejní  vrazi !  A novodobí komunobijci přkrucující dějiny, z nich vytvářejí tzv. 3. odboj.

M. Honzek 24.7.2010 17:51

Re: Mašínovci vzor 3.odboje?

naprostý souhlas. A řeči dole, jako, že měli zavraždit více komoušů a jejich přisluhovačů jsou jenom výrazy omezenosti jejich autorů. Vražda zůstane vraždou. Naprosto legrační bylo, když jim Tupolánek udělil jakousi medail, kterou asi uplácal z moduritu na kuchyňské lince.

M. Dubanová 28.7.2010 15:43

Re: Mašínovci vzor 3.odboje?

a to že vraždili komunisti, to nebyly vraždy, nebo TO NEVADILO????????????????

J. Frgalova 23.7.2010 15:52

vražda

předpokládejme, že R.Heydrich také nikoho přímo nezabil, a přesto chystaný a provedený atentát si nikdo nedovolí nazvat vraždou ( je to jen malinké srovnání, aby bylo jasné, že v určité době se posuzují jak situace, tak i možnosti ).

 Myslím si, že chyba byla, že si ČR nechala vnutit komunistický režim. Chyba byla, že málo lidí prozřelo ( nebo možná hodně jich bylo zbabělých, co já vím) aby dokázali odhalit, že zavírání hranice a bránění k svobodnému opuštění republiky je zločin.

Pokud však připustíme, že Mašínové a pan Paumer jsou vrahové, pak všichni pohrančníci co někoho bezbranného (utíkajícího) na hranicích zabili jsou vrahové také, všichni ti co přihlíželi masakrům prováděných odsunutým Němcům po válce jsou pomahači vrahů, všichni ti co přihlíželi jak komanči kradou majetky a zabavují je řemeslníkům, sedlákům jsou pomahači zlodějů a tak by se dalo pokračovat do nekonečna a nikam by to nevedlo..

Já si myslím jedno, kdyby bylo více odvážných lidí jako jsou Mašínové a spol ( ať už to dopadlo jakkoliv bylo to jejich rozhodnutí a oni s tím museli žít) nemuseli bychom se tady o bolševicích a vinách jejich odpůrců vůbec bavit. 

A. Riedel 23.7.2010 16:38

Re: vražda

To já si atentát na Heydricha bez zábran za vraždu označit dovolím. Dokonce úmyslnou vraždou několik desítek tisíc nevinných lidí, obyvatel Lidic, Ležáků a dalších obcí, povražděných za následného stanného práva. To vše by se nestalo, kdyby nebylo tohoto pitomého, dodnes oslavovaného atentátu!

Zato zabití pologramotného českého policajta, služebníka komunistických hlupáků, vyvolanou touhou po svobodě od tehdejších hňupů, označit za zločin odmítám. Měli jsme je vyvraždit všechny, smardlavé bolševiky!

J. Frgalova 23.7.2010 16:59

Re: vražda

v podstatě mluvíme stejně, i když nevím proč mluvíte o těch lidech, co touží po svobodě jako o hňupech.

Maličko doplním, nikdo netušil co z toho atentátu na H. vzejde. Ano, máte pravdu, je to hrozné co se stalo V Lidících a Ležákách, ale to neuděli ti atentátníci, ale udělali to Němci-fašisti, na to je třeba myslet. ( neoponujte, prosím, slovy "kdyby atentát nebyl, nebyly by Lidice, v  dějinách neexistuje žádné 100% kdyby..)

A. Riedel 23.7.2010 17:48

Re: vražda

Nemluvil jsem o lidech, co touží po svobodě, jako o hňupech. Jenom mi tam vypadla čárka za vedlejší větou, což značně zkreslilo smysl.

Netušit, co za německé okupace vzejde z toho, když zabiju jejich čelného funkcionáře, to mohl jen opravdový hlupák. Znova říkám: kdyby nebyl atentát na Heydricha, nebylo by stanné právo ani Lidice atd. Závislost jednoho na druhém je přece evidentní! Vyvraždění např. Lidic je jasná, Němci nijak nepopíraná odplata za ten atentát, jinak by k tomu nedošlo.

J. Frgalova 23.7.2010 19:14

Re: vražda

P.S. tím jak píšete se dá říct, že popíráte, že  nacisti jsou  hlavními viníky Lidic atd..ale to tak není.

Dne 28.září 1941, čili den po příjezdu R.Heydricha  začínají popravy, 69 letý armádní generál Josef Bílý a divisní generál Hugo Vojta. Den po dni tak narůstá počty popravených vojáků. Generálové, vysocí důstojníci generálního štábu, s nimi vedoucí osobnosti politické a odbojové činnosti z řad civilního obyvatelstva mizeli na popravištích. Dne 24. října si Heydrich pozval k sobě delegaci českých dělníků. Tenhle krok považoval český odboj JINDRA za velmi nebezpečné, protože český dělník se dal snadno kupit, zvláště, když je cena ve formě zvýšeného přídělu lístků na potraviny.

atd...atd... a v tomto se zrodil plán na jeho odstranění.

A jak jistě víte, mnoho Němců se snažilo odstranit Hitlera a to bez ohledu na to, co by to přineslo jim a jejich rodinám. Svět ve válce rozhdoně není procházka růž.zahradou a lidi, kteří se jí snaží zkrátit byť o jeden den si zaslouží úctu.

M. Prokop 23.7.2010 21:38

Re: vražda

Když už, tak Němci nacisti, národní socialisti.

Fašisty je označovali zásadně komunistové, aby nemuseli použít pojem národní socialista.

Fašismus byl také pěkné svinstvo, ale od nacismu v ledasčem odlišný.

Ze socialismu ovšem vyšlo obé.

M. Prokop 23.7.2010 23:37

Re: vražda

Zajímavá "logika". Zřejmě měli místní podporovat válečné úsilí Říše, aby náhodou někdo nedošel úhony .......

M. Prokop 23.7.2010 21:36

Re: vražda

Ano.

F. Vejr 23.7.2010 22:59

Re: vražda

Je dobré vědět, že negativně se ke skupině staví starší lidé, to znamená hlavně ti, z nich jednodušší co jim nechyběla svoboda. Mladí to dnes vidí asi jinak, neb skupina mladých lidí v r. 2005 se vydala po stopách kudy tehdy utíkali v říjnu 1953 Ctirad a Josef Mašínové, Milan Paumer, Václav Švéda, Vladimír Hradec a Zbyněk Janata. Milan Paumer s nimi šel přesně v tu roční dobu po jejich stopách. Všichni nebyli ozbrojení, Milan třeba ani zbraň neměl. Viděl jsem to jako hold mladých lidí k tomuto činu a toho si cením. Ti, nejenom, že příběh znali, ale chtěli ho i zažít.Tato cesta pro ně byla velkou školou, neb kdo alespoň četl tento strhující příběh, ví že 40.000 Volkspolizei je měla stále v obklíčení a nic to nebylo platné. Mluvili s lidmi, domorodci, kteří o nichtehdy  věděli a pomáhali jim a ukrývali je. Ti jim hodně pomohli. To ukazuje, že ani oni nešli s tehdejším režimem a proto jsem smutný z těch našich i dnešních kolaborantů.

Milana Paumera jsem osobně znal jako jemného, citlivého a slušného člověka.    Byl to tehdy nerovný boj!  Na jedné straně desetitisíce ozbrojených komunistů a proti jejich samopalům by beze zbraní neměli šanci dostat se z otroctví, jak viděli a vnímali tehdejší dobu. Nebyli sami, ale ostatním chyběla holt  ta odvaha. Proto jsou jejich hodnoty tak vysoké.

Čest jeho památce! 

,

J. Frgalova 24.7.2010 13:31

Re: vražda

ano, děkuji

M. Prokop 23.7.2010 15:41

Škoda ho, čest jeho památce!

Být takových víc, nemuseli to komouši mít tak jednoduché.

E. Došlík 23.7.2010 11:56

Re: Milan Paumer

Šimku, nezlobím se, jsem komutativní člověk, většinou se dá odpustit, ale nemám rád, když pořád někdo bere komunisty do huby. Vždyť, a hlavně v našem věku je radost ráno při obuzení, ikdyž jak říkáš vidíš opět tu hnusobu - Hřebíček a další nepřeberné řady. Odpoledne jdu na ten Radegast, a nemysli, mám vazby na jiho-Čechy. Římov, Pištín, Prostřední Svince, Č.Budějovice, rybník Dvořiště. Ikdyž jsem ostravský chachar, jihočeši jsou mi blízcí, ať mají i odlišný názor.

F. Šimek 23.7.2010 12:28

Re: Milan Paumer

to sem rád, ze jsme se domluvili. Taky si dám do trumpety. Ahoj!

E. Došlík 23.7.2010 11:32

Re: Milan Paumer

Doušku, raději komunista než blbec . . .

L. Pixa 23.7.2010 13:01

Tož tak .....

F. Doušek 23.7.2010 14:14

Re: Tož tak .....

soudruhu Pixlo, ptal se vás někdo na něco?

L. Pixa 23.7.2010 14:46

Pan Došlík přesně trefil .........

... blbce !

E. Došlík 23.7.2010 11:15

Re: Milan Paumer

Šimku, jste o rok starší než já, omlouvám se s tím Radegastem, zajdu já.  A teď ti řeknu něco já : Vše co končí na ismus je nedobré. Násilí plodí jen a jen násilí. Ať je to kdekoli na světě, žádný systém a zřízení nebylo, není a nebude nikdy dokonalé, a vždy na to někdo doplatí, ať je rudý, bílý, žlutý, černý, hnědý, ať je jakéhokoli vyznání a politické příslušnosti. Na slunce nechodím, tzn., že mi úpal nebo úžeh nehrozí, ale tobě jak budeš tak zapšklý hrozí krásná léčebna v Opavě. Dnes jsi asi úplně spokojen, když tě okrádají naší vládnoucí miliardáři, že?

F. Šimek 23.7.2010 11:42

Re: Milan Paumer

neomlouvej se, já to beru! Samo, že mi ti mladí hejskové vadí. Vadí mi i Řebíček, kterej má miliardy a je mu 35 a nic nedělá. Hochu, věř mi, že to nic není proti těm johnům a spol. Já říkám : chtěli jste je, tak tady je máte! Stím úpalem jsem to tak nemyslel, tak se nezlob a měj se !!!

J. Sochorec 23.7.2010 10:12

Simurdo

Šimurdo  Nežvan... seš primitiv a ne katolik

J. Cerny 23.7.2010 10:24

Re: Simurdo

Simurda opravdu neni katolik, nebot je alkoholik.

V. Petrlak 24.7.2010 2:29

Re: Simurdo

Ja myslim, ze je debil.

E. Došlík 23.7.2010 9:46

Re: Milan Paumer

Šimku, Šimku, nejenom, že jsi blb, navíc primitiv, který by se hodil do rovníkové Afriky, kde by mohl zabíjet ostatní lidi jen pro svoji zábavu, tak, jak to tam činí i dokonce nedorostlé děti. Člověk, který získal zkušenosti za svého života, musí být v obraze dá se říct ve všem co se děje kolem něho. Kdežto osoba jménem Šimek je sama proti sobě a všem. Ráda se onanuje na debatách v nepodstatných věcech, které nemájí hlavu ani patu, nenávidí vše a všechny, kteří mu oponují, tak je nazývá soudruhy, ač sám neví co to slovo znamená a jak vůbec vzniklo. Tož nechť ti Bůh žehná ve stvořitelské práci.

F. Šimek 23.7.2010 10:00

Re: Milan Paumer

Došlíku, Došlíku! Asi budeš mladej člověk, kterýho soudruzi rodiče vychovali k obrazu svýmu. Já se na tebe nezlobím, protože nevíš, co činníš! Možný, že se soudruhu pletu, třeba jsi zahodil rudou knížku a vyměnil jí za modrou, oranžovou, VV, nebo nedej bože už nejsi bratr, ale nebratr v Top 09! Tož Bůh nechť ti žehná.

E. Došlík 23.7.2010 10:17

Re: Milan Paumer

Šimku, Šimku. To se pleteš, budeš mi chodit určitě pro Radegast. Život se se mnou nijak nemazlil, má prce v podzemí mně dost utužila, a naučila rozeznávat lidi a lidi. Rudou knížku jsem nezahodil, a byla mi odebrána jakp většině pravicovým oportunistům, když se soudruh Jakeš zbláznil. Kde jste byl tenkrát , na houbách , co? Jsem ateista, ale to neznaméná, že bych jiným činil příkoří v jejich víře. Věřím sám sobě, ač někdy . . .

Najdete na Lidovky.cz