11. října 2017 10:52, aktualizováno  11:55 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřel náčelník krkonošské horské služby. Zkolaboval při výstupu na Sněžku

Náčelník Horské služby Adolf Klepš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Náčelník Horské služby Adolf Klepš. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

HRADEC KRÁLOVÉ Náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš zemřel. Ve fakultní nemocnici v Hradci Králové ležel od 1. října v kritickém stavu poté, co zkolaboval při výstupu na Sněžku. Ve středu to uvedla na svých stránkách Horská služba. Klepš zemřel v úterý několik dnů po náhlé srdeční příhodě.

Informaci potvrdil serveru iDNES.cz lídr krajské TOP 09 a bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger. Klepš totiž mířil na Sněžku kvůli předvolebnímu mítinku strany, za niž kandidoval jako nestraník v nadcházejících sněmovních volbách.

„Je to pro nás ohromná ztráta. Byl to člověk, kterému se dalo věřit. Všichni ho měli rádi,“ sdělil Leoš Heger.  Třiapadesátiletého náčelníka horské služby na nejvyšší české hoře postihla srdeční slabost. První pomoc mu přímo na Sněžce poskytl Heger.

O úmrtí informovala i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. „Upřímnou soustrast rodině a pozůstalým náčelníka Horské služby Adolfa Klepše. Je mi to velmi líto. Děkuji za jeho práci, kterou odvedl,“ uvedla Šlechtová na twitteru. Její ministerstvo je zřizovatelem Horské služby ČR.

Klepš byl kromě náčelníka krkonošské služby i zástupcem náčelníka Horské služby ČR a šéfem dobrovolných hasičů horské služby.

„Adolf byl pro nás nejen skvělým náčelníkem, obětavým a vynikajícím záchranářem a naprostým profesionálem. Byl především opravdovým kamarádem, na kterého jsme se všichni mohli spolehnout jak během náročných záchranářských zásahů, tak i v osobním životě,“ uvedla horská služba na webu.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz