4. července 2019 15:24, aktualizováno  15:58 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřel moderátor pořadu Historie.cs Vladimír Kučera. Bylo mu 72 let

Vladimír Kučera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Kučera | foto: MAFRA

PRAHA Ve věku 72 let zemřel spisovatel, novinář a scenárista televizních dokumentů Vladimír Kučera, uvedla dnes Česká televize (ČT). Kučera v ČT moderoval pořad Historie.cs, za rok 2016 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky.

Kučera vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze, následně pracoval v Ústavu zdravotní výchovy a občas psal pod jménem Ladislav Kučírek sloupky do víkendové přílohy Mladé fronty. Po roce 1989 působil v několika novinách, spoluzakládal deník Prostor. Od roku 1997 byl na volné noze jako komentátor a scenárista televizních dokumentů. Uveřejňoval blogy na serveru Aktuálně.cz, které knižně vyšly pod titulem Aby bylo jasno.

Kučera mimo jiné napsal scénáře k několika dílům dokumentární série Sbohem Československo o rozdělení společného státu, podílel se také na televizním cyklu Neznámí hrdinové. Je autorem knižního rozhovoru s historikem Janem Rychlíkem nazvaného Historie, mýty, jízdní řády. Pod názvem Dějiny v manéži vyšly komentáře a úvahy Kučery, Luďka Navary a Karla Steigerwalda napsané pro Mladou frontu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!