1. dubna 2015 8:59 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřel nejstarší člověk na světě. Japonce bylo 117 let

Zemřel nejstarší člověk na světě Japonka Misao Okawaová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zemřel nejstarší člověk na světě Japonka Misao Okawaová | foto: ČTK

TOKIO Jen několik týdnů poté, co oslavila své 117. narozeniny, zemřela nejstarší osoba na světě - Japonka Misao Okawaová. S odvoláním na zaměstnance pečovatelského domova v Ósace o tom informovala agentura AP.

Okawaová zemřela na selhání srdce a zástavu dechu. V té době s ní byl jeden z jejích vnuků a zaměstnanci domova. „Odešla poklidně. Jako by jen usnula,“ řekl Tomohiro Okada z vedení domova důchodců. „Moc nám chybí.“

Dcera výrobce kimon se narodila v Ósace 5. března 1898 a v roce 2013 ji coby nejstarší žijící osobu na světě uznala Guinnessova kniha rekordů. Při své poslední oslavě narozenin prohlásila, že jí život připadal docela krátký.

V roce 1919 se provdala za manžela Jukia, s nímž měla dvě dcery a syna. Manžel zemřel v roce 1931.

Lidovky.cz, ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz