7. června 2018 22:30 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřela sestra nizozemské královny, psycholožka a pracovnice OSN. Zřejmě spáchala sebevraždu

Královská rodina v říjnu 2017.  Zemřelá sestra nizozemské královny Inés... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Královská rodina v říjnu 2017. Zemřelá sestra nizozemské královny Inés... | foto: ČTK

BUENOS AIRES/AMSTERODAM V Argentině zemřela ve svých 33 letech nejmladší sestra nizozemské královny Máximy Inés Zorreguietová. Podle agentury AP byla nalezena mrtvá ve svém bytě v Buenos Aires a patrně spáchala sebevraždu.

Úmrtí Zorreguietové potvrdila bez dalších podrobností Trudy Hulscherová z tiskového oddělení nizozemského královského paláce.

Argentinští vyšetřovatelé uvedli, že Zorreguietovou nalezla mrtvou ve středu její matka a jeden přítel, který přivolal záchranku. Nic údajně nenasvědčuje násilnému trestnému činu a nyní se čeká na výsledky pitvy.

Zorreguietová byla psycholožkou a dříve v Argentině pracovala i pro prezidentskou kancelář. Rovněž působila na ministerstvu pro sociální rozvoj provincie Buenos Aires a pracovala v Panamě pro OSN.

Rodilá Argentinka Máxima měla podle AP se svou nejmladší sestrou, která jí šla za družičku na svatbě s nynějším králem Willemem-Alexanderem, blízký vztah. Inés je rovněž kmotrou Ariane, která je třetím dítětem královského páru.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz