Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Po těžké nemoci zemřela televizní a rozhlasová moderátorka Lekešová. Bylo jí 63 let

Televizní a rozhlasová moderátorka Stanislava Lekešová na snímku z roku 1995. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televizní a rozhlasová moderátorka Stanislava Lekešová na snímku z roku 1995. | foto: ČTK

Praha Ve věku 63 let zemřela ve čtvrtek po těžké nemoci televizní a rozhlasová moderátorka Stanislava Lekešová. Uvedl to na svém webu Český rozhlas (ČRo). Lekešová pracovala v médiích od poloviny 80. let. Moderovala třeba magazín pro ženy Sama doma v České televizi (ČT) a v ČRo na stanici Dvojka pořady Je jaká je, Host do domu nebo Blízká setkání.

Lekešová vystudovala v Praze právnickou fakultu. Už v mládí ale nastoupila do televize a v médiích pak pracovala více než tři desítky let. Poprvé se objevila jako programová moderátorka v Československé televizi v roce 1985. 

Televizní a rozhlasová moderátorka Stanislava Lekešová
Televizní a rozhlasová moderátorka Stanislava Lekešová

„Úplně náhodně jsem vyslechla konkurz na pozici televizní hlasatelky. A nevím, co mě to napadlo. Vždycky si říkám, že tam musel zaúřadovat osud nebo nějaká nadpřirozená moc,“ citoval Lekešovou ČRo.

Později ji lidé mohli slyšet také na několika rozhlasových stanicích. Kromě Českého rozhlasu Dvojka spolupracovala podle webu ČT externě i s rozhlasovými stanicemi Radio City nebo Frekvence 1.

„Stáňa Lekešová patřila v 90. letech mezi klíčové hlasy a tváře naší stanice,“ napsal v pátek ČTK šéfredaktor Frekvence 1 Luboš Procházka. Připomněl, že společně s dalšími hlasatelkami České televize moderovala pořad Dámský klub. „Později odešla do veřejnoprávního rozhlasu, ale stále jsme s ní byli ve spojení,“ uvedl Procházka.

Český rozhlas Dvojka připomene Lekešovou dnes od 17:00 velkým profilovým rozhovorem s Janem Rosákem, v němž se objevila netradičně v roli hosta, a také v sobotu 28. prosince od 08:00 rozhovorem s hercem Stanislavem Zindulkou.

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Žádný strach z viru, nejsme Čína, krotí vášně hlavní hygienička

Čínská chřipka a hlodavci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před sedmnácti lety svět zasáhla epidemie SARS. Viru, který způsobuje náhlý kolaps dýchání. Zemřelo skoro 800 lidí,...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...