17. července 2017 8:37 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Žena posílala sama sobě výhružné zprávy, dostala za trest rok a půl vězení

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: Shutterstock

KENT Emily-Jo Banksová je třiadvacetiletá žena, která se v srpnu 2015 obrátila na policii s prosbou o pomoc. Chodily jí výhružné zprávy od muže z Doveru. V jejích výpovědích však byly podezřelé „díry“. Policie postupně odhalila, že žena si z mužova účtu zprávy posílala sama.

Policii Banksová tvrdila, že ji přibližně dvacetiletý muž sleduje domů, vloupal se jí na zahradu a posílá jí výhružné zprávy. Policie proto prohledala její i jeho dům. Na mužově elektronických zařízeních však nebylo ani stopy po odeslaných zprávách. Zato Banksová byla ve svých výpovědích čím dál tím nesouvislejší. Policie například uvedla, že si žena stěžovala na hrozbu, ze které by vyplývalo, že muž zároveň viděl ji na zahradě za domem, i psy na přední zahrádce. Na detailnější otázky pak nebyla schopná odpovědět.

Nakonec policie zjistila, že žena byla na sociální síti přihlášena k mužově účtu a hrozby si posílala sama. Soud ji poslal na osmnáct měsíců do vězení za to, že lhala policii a způsobila duševní újmu nevinné oběti - tedy muži, kterého falešně obvinila. Policejní mluvčí k případu řekla, že je třeba ukázat, že plýtvání času tvrdě pracujících policistů nebude bráno na lehkou váhu.

Soud poslal na 18 měsíců do vězení ženu, která policii tvrdila, že jí někdo...

Soud poslal na 18 měsíců do vězení ženu, která policii tvrdila, že jí někdo vyhrožuje. Zprávy přitom psala sama.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz