Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 5 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Helena Vondráčková slaví pětašedesátiny

Rok 2004: Helena Vondráčková na předvolebním koncertě ČSSD v Ústí nad Labem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rok 2004: Helena Vondráčková na předvolebním koncertě ČSSD v Ústí nad Labem. | foto: Jan ZátorskyLidové noviny

PRAHA Za více jak čtyřicet let své kariéry prodala Helena Vondráčková na osm milionů desek. Řada jejích hitů zlidověla a přebraly je mladší kolegyně. Zpěvačka představuje výjimečně stálý zjev na české hudební scéně, rovněž tančí a příležitostně hraje ve filmech. A to vše i ve svých pětašedesáti letech, které oslaví 24. června.

S manželem provozuje Vondráčková uměleckou agenturu s obratem třicet milionů korun ročně. Narodila se v roce 1947 v Praze, dětství prožila ve východočeských Slatiňanech. Studovala hru na klavír a věnovala se různým sportům. V sedmnácti vyhrála soutěž začínajících zpěváků v Lucerně.

PSALI JSME:

Zlatého slavíka získala poprvé a naposledy v roce 1965. O tři roky později vzniklo trio Golden Kids s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem. Na začátku normalizace v 70. letech 20. století museli svoji činnost ukončit.

Do roku 2007 vystupovala Vondráčková například dvakrát v Carnegie Hall ve Spojených státech, dále v Japonsku, Kanadě, Brazílii, Německu, Polsku a v dalších zemích. V roce 2002 získala titul Zpěvačka roku za alba Vodopád a Helena 2002 a titul Hit roku za píseň Dlouhá noc. Byla uvedena do Síně slávy Akademie populární hudby.

Vondráčková je podruhé vdaná. Prvním manželem byl německý hudebník Helmut Sickel, nyní má za muže Martina Michala. Svatba s podnikatelem Michalem způsobila spory Vondráčkové se zbytkem její rodiny a manželský pár je také vděčným "soustem" českého bulváru kvůli různým soudním tahanicím. Značný mediální zájem například vyvolal její spor s kolegyní Martou Kubišovou.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Z. sohorova Nezajem...... 17:36 23.6.2012