16. září 2017 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zpěvačka Lady Gaga si dává pauzu. Vinou fibromyalgie skončila v nemocnici

Lady Gaga na filmovém festivalu v Torontu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lady Gaga na filmovém festivalu v Torontu. | foto: Reuters

Ještě minulý týden se jednatřicetiletá Lady Gaga objevila na filmovém festivalu v Torontu. Představila tam dokument s názvem Five Foot Two, který pojednává o jejím životě. Následně ale zrušila svůj pracovní program a na Twitteru oznámila, že leží v bolestech v nemocnici.

Informoval o tom server Ona Dnes. „Skončila jsem v nemocnici. Není to jen obyčejná bolest kloubů nebo opotřebení z turné. Trpím silnými bolestmi. Jsem v dobrých rukou těch nejlepších lékařů,“ uvedla Lady Gaga ve svém tweetu.

14.září 2017 v 21:02, příspěvek archivován: 15.září 2017 v 17:21

I was taken to the hospital its not simply hip pain or wear & tear from tour, I'm in severe pain. I'm in good hands w/ the very best doctors

Zpěvačka podle všeho trpí fibromyalgií, která má za následek rychlé stárnutí mozku. Lidem s tímto onemocněním stárne mozek třikrát rychleji než ostatním. Nemoc doprovází také bolest celého těla, nespavost, deprese a pocity úzkosti, ztráta koncentrace či migréna. Pro léčbu je zásadní změna životního stylu a vyhýbání se stresu. Příčiny onemocnění nejsou známy.

Lady Gaga by na tuto chorobu ráda upozornila a má v plánu pomáhat lidem, kteří jí trpí.

Kristýna Kutnarová

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz