18. ledna 2011 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zpěvačka Martinová přemohla rakovinu prsu, přišla k lékaři včas

Zpěvačka Věra Martinová během koncertu v Kolíně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvačka Věra Martinová během koncertu v Kolíně | foto: www.martinova.cz

Zpěvačce Věře Martinové lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Podstoupila operaci, prošla náročnou léčbou a nyní už zase koncertuje. Všem ženám chce vzkázat, že když se rakovina odahlí včas, je velká šance přežít.

"V červnu přišla rána v podobě nevítaného hosta. Byla mi diagnostikována rakovina prsu," píše zpěvačka na svých webových stránkách.  

Lékaři zpěvačce odstranili nádor a potom následovala nepříjemná

Věra Martinová o rakovině

"Přetahovala jsem se s tou zlou 'tetkou' od jara do podzimu sama, s pomocí rodiny a pár přátel. Vypadá to, že jsem vyhrála a 'lano' je na mé straně. Díky bohu a lékařům," píše zpěvačka na svém webu.

léčba. "Protrpěla jsem si ozařování, není to nic příjemného, ale teď zase normálně žiju. I když bych si nikdy netroufla říct, že jsem rakovinu porazila," řekla deníku Blesk Martinová.

Svou nemoc si Martinová nepřála medializovat, hovořila o ní jen se svými nejbližšími. "Nechtěla jsem o tom mluvit, ale kvůli ostatním ženám udělám výjimku. Nemusela jsem přijít o prs, nemusela jsem podstoupit chemoterapie, protože jsem k lékaři přišla včas," dodala zpěvačka.

Nemoc ji pomáhala překonat práce. Marinů až na pár výjimek, kdy musela kvůli svému zdravotnímu stavu zrušit vystoupení, zpívala pořád. Přestože si stále netroufá říct, že rakovinu porazila, považuje se za zdravého člověka. Stále se ale hlídá a chodí na pravidelné lékařské prohlídky.

Lidovky.cz

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.