10. prosince 2012 10:07 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Dara Rolins znovu před soudem. Kvůli nehodě

Dara Rolins čeká na soudní jednání. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dara Rolins čeká na soudní jednání. | foto: ČTK

PRAHA  Městský soud v Praze v pondělí projednává odvolání zpěvačky Dary Rolins, která je obžalovaná kvůli smrtelné dopravní nehodě. Obvodní soud pro Prahu 2 jí za usmrcení z nedbalosti vyměřil v srpnu podmíněný trest na dva roky a dva měsíce s tříletou zkušební dobou. Uložil jí také nahradit čtyřem pozůstalým zhruba milionovou škodu a zároveň zakázal na tři roky řídit.

Nehoda se stala v červenci 2010 v pražském Šáreckém údolí, kde Rolins se svým vozem Mercedes Benz projížděla. V pravotočivé zatáčce se střetla s řidičem na skútru. Po nehodě byl při vědomí a Rolins zavolala záchranku. Muž však po třech hodinách v nemocnici svým zraněním podlehl.

Zpěvačka při hlavním líčení uvedla, že byla před jízdou odpočatá, nepožila alkohol ani žádné léky. Cestu, kde se stala nehoda, prý dobře zná. Ve voze sice měla tříletou dceru, po celou dobu ale sledovala vozovku. Motocyklista se údajně objevil v jejím jízdním pruhu.

S tím se však prvoinstanční soud neztotožnil. Podle něho došlo ke střetu v jízdním pruhu motocyklisty. "Obžalovaná jela, a když měla reagovat na poškozeného, tak to neudělala. Měla dávat větší pozor," prohlásila v srpnu soudkyně Daniela Reifová.

ČTK, Lidovky.cz