9. prosince 2009 10:03 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zpěvák Elton John nesmí adoptovat dítě, bude ho tedy podporovat

Zpěvák Elton John s ukrajinským chlapcem Levem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvák Elton John s ukrajinským chlapcem Levem. | foto: AFP

LONDÝN Popová hvězda Elton John se chystá podporovat ukrajinské dítě, jež mu úřady zakázaly adoptovat. Oznámil to životní partner britského zpěváka a dodal, že budou bojovat za změnu ukrajinského zákona.

Dvaašedesátiletá britská star chtěla v září adoptovat 14měsíčního ukrajinského chlapce Lva z domova pro HIV pozitivní děti. Tamní úřady mu to však nepovolily s odůvodněním, že je moc starý a není ženatý.

Johnův partner David Furnish uvedl, že dvojici zákaz "příšerně zničil". Rozhlasovému vysílání BBC Furnish řekl, že oba pracují na tom, aby se Lvu a jeho bratrovi dostalo "nejlepší zdravotní péče, vzdělávání a rodinného zázemí, které mají k dispozici."

Furnish a John v roce 2005 uzavřeli ve Velké Británii registrované partnerství. Ukrajinské úřady svazky gayů jako sňatek neuznávají. Furnish řekl, že pár bude agitovat za změnu ukrajinského zákona.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!