17. července 2014 10:24, aktualizováno 18. 7 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zpěvák Hrůza je po operaci v umělém spánku. Jeho stav zůstává vážný

Michal Hrůza složil řadu hitů jako Zejtra mám, 1+1 či Krasohled. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Hrůza složil řadu hitů jako Zejtra mám, 1+1 či Krasohled. | foto: MAFRA

OSTRAVA Zpěvák Michal Hrůza je po nočním incidentu v ostravské Stodolní ulici v nemocnici ve velmi vážném stavu. Utrpěl těžké poranění mozku a další prognóza je nejistá. Ve čtvrtek se podrobil operaci na Neurochirurgické jednotce intenzivní péče v ostravské nemocnici, po ní zůstává v umělém spánku. Nemocnice na přání rodiny odmítá poskytovat další informace o zpěvákově stavu.

"Podstoupil operaci nitrolebního krvácení v rámci rozvoje sekundárních změn po těžkém poranění mozku. Jeho stav je stabilizovaný, nicméně nadále velmi vážný," řekla mluvčí nemocnice Magda Otáhalová. Uvidí se, co ukážou další kontrolní CT vyšetření mozku. Bližší informace odmítla komentovat. „S jeho manželkou, manažerkou a blízkými jsme se dohodli, že další informace už nebudeme poskytovat,“ dodala Otáhalová.

Ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková serveru Lidovky.cz řekla, že policie událost, která se stala dnes kolem půl čtvrté ranní, vyšetřuje. "Z dosud zjištěných informací vyplývá, že došlo k potyčce několika osob, přičemž na místě události zůstal zraněný dvaačtyřicetiletý muž. Nadále zjišťujeme, za jakých okolností a jakým způsobem k incidentu došlo," uvedla Holčáková.

Policisté ráno také vyzvali svědky incidentu, aby se přihlásili na linku 158. „Nyní probíhají výslechy svědků a provádí se další úkony trestného řízení,“ sdělila kolem 12. hodiny Holčáková.

Policejní mluvčí dále uvedla, že věc je kvalifikována jako těžké ublížení na zdraví, za což hrozí pachateli až deset let vězení.

„Rušná“ Stodolní

„Slyšeli jsme na ulici nějaký hluk a ráno tu byli kriminalisté. Nic víc ale nevíme, pravda je, že rvačky a potyčky jsou tady skoro na denním pořádku,“ sdělila serveru Lidovky.cz servírka klubu Dublin Pub, který se nachází ve Stodolní ulici.

„Zatím neznáme přesný počet účastníků potyčky, tudíž je ani nemůžeme identifikovat, natož uvádět jejich národnost,“ uvedla mluvčí policie nad spekulacemi o tom, že populární zpěvák se měl ve Stodolní ulici střetnout s polskými občany.

Michal Hrůza

  • Narodil se v roce 1971 v Turnově
  • V roce 1996 spoluzakládal kapelu Ready Kirken, s níž vydal 4 alba s řadou hitů jako Zejtra mám, 1+1 či Krasohled
  • V roce 2006 kapelu opustil a dal se na sólovou dráhu, nyní vystupuje s vlastní „kapelou Hrůzy“
  • Je autorem ústřední písně ze seriálu Vyprávěj a hudby k filmu Lidice
  • V poslední době vytvořil hudbu také k filmu Martin a Venuše a ke snímku Zakázané uvolnění
  • Letos po dvou letech dokončil dvojalbový projekt Noc/den, představit ho chtěl na podzimním turné

Michal Hrůza se podrobil operaci na Neurochirurgické jednotce intenzivní péče v ostravské nemocnici „Operoval ho nejlepší z nejlepších, primář oddělení Marian Starý,“ sdělila pro Lidovky.cz mluvčí Městské nemocnice Ostrava Magda Otáhalová.

Koncert se ruší

„Michal Hrůza utrpěl po koncertě na festivalu V ulicích v Ostravě vážné zranění. Do odvolání se bohužel ruší všechna koncertní vystoupení. Tímto žádáme veškerá média, aby brala ohled na jeho soukromí a rodinu. Děkujeme za pochopení,“ uvedla ve čtvrtek Hrůzova manažerka Martina Tůmová v oficiální tiskové zprávě na webu zpěváka.

Informaci o neštěstí potvrdil serveru Lidovky.cz i Jiří Sedlák, mluvčí festivalu Colours of Ostrava, kde měl Hrůza dnes ve 22 hodin vystoupit. „Je nám moc líto, co se stalo a přejeme panu Hrůzovi, aby se uzdravil. Místo něj vystoupí dnes večer na festivalu kapela Vložte kočku,“ uvedl pro Lidovky.cz Jiří Sedlák. Podle jeho slov se Hrůza ve středu představil ostravským fanouškům už na doprovodném Festivalu v ulicích, kde sklidil velké ovace.

roz, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz