Sobota 28. listopadu 2020svátek má René 2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zpěvák Karel Gott nevystoupí ani na Slavících. Jestli přijde jako host, není jisté

Karel Gott zazářil na plese ve Žďáru nad Sázavou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Gott zazářil na plese ve Žďáru nad Sázavou. | foto: MAFRA- Petr Lemberk

PRAHA Šestasedmdesátiletý zpěvák Karel Gott kvůli svému zdravotnímu stavu nevystoupí na slavnostním předávání Slavíků. Jestli usedne alespoň do hlediště jako divák, zatím není jasné. Plánované vystoupení společně s Petrem Kolářem je ale zrušené. Stejně jako všechny avizované koncerty. Gott se v úterý podrobil operaci břicha.

Zpěvák nyní zrušil všechny plánované koncerty. Nevystoupí ale ani na slavnostním předávání Slavíků, které proběhne 28. listopadu. „Pan Gott na Slavících zpívat nebude. To, jestli alespoň usedne v hledišti Státní opery, je nejisté,“ řekl deníku Aha! šéf pořádající agentury Musica Bohemica Jaroslav Těšínský.

Gott měl přitom ve Státní opeře zazpívat v přímém televizním přenosu duet s Petrem Kolářem To jenom láska zastaví čas. Manželka ani jeho manažerka se k nové informaci nevyjádřily.

Na oficiální webových stránkách Karla Gotta se v souvislosti s jeho zdravotním stavem naposledy objevila jen tato zpráva od manželky Ivany Gottové: „Milí příznivci, chtěla bych vás informovat o tom, že manželovi se po operaci daří dobře, zotavuje se a rehabilituje. Přesto, že se Karel ke svému zdravotnímu stavu nechtěl konkrétněji vyjádřit, poprosil mne, abych celou věc uvedla na pravou míru. Manžel nikdy problémy se srdeční chlopní neměl, proto se o její operaci ani neuvažovalo.“ Vyvrátila tak mylné informace, které se objevily v některým médiích.

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII:

Karel Gott patřil k hlavním hvězdám akce.
Karel Gott během svého vystoupení.

„Léčil se pouze s arytmií a na ni pravidelně bere léky. Do nemocnice jsem manžela vezla v neděli odpoledne, protože mu bylo už delší dobu nevolno. Přijali ho na kliniku kardiologie IKEM a po vyloučení kardiálních příčin bylo nutné provést operaci pro náhlou příhodu břišní. Věřím, že budete respektovat jeho právo na soukromí. Karel vám všem zároveň děkuje za to ohromné množství povzbuzujících přání k brzkému uzdravení,“ doplnila Gottová.

Zprávy o Gottově hospitalizaci a rušení koncertů se dostaly mezi nejsledovanější na německé verzi portálu Google News a zpěvákovu zdravotnímu stavu se věnují všechny hlavní zpravodajské servery. Všímají si diskusí na českém internetu, kde uživatelé přejí Gottovi brzké uzdravení. Gott je v Německu stále velmi populární, přezdívá se mu zde Zlatý hlas z Prahy.

O zdravotních problémech Karla Gotta informovala také média na Slovensku. Rovněž zde má mnohanásobný držitel ocenění Zlatý a Český slavík mnoho fanoušků a často zde vystupuje.

V posledních týdnech absolvoval Gott řadu akcí. Kromě několika koncertů pokřtil v září komplet pěti CD, který shromáždil jeho duety s českými a zahraničními interprety. V září mluvil Gott o tom, že připravuje své další album, které má vyjít za dva roky. V jeho diskografii doma i v zahraničí bude 289. v pořadí.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...