21. listopadu 2018 15:58 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zpěvák Karel Gott už je z nemocnice doma, hrozil mu zápal plic

Zpěvák Karel Gott je již z nemocnice doma. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvák Karel Gott je již z nemocnice doma. | foto:  František Vlček, MAFRA

Praha Několikanásobného držitele Českého slavíka Karla Gotta už lékaři propustili z nemocnice. Uvedla to pro Lidovky.cz ve středu jeho mluvčí Aneta Stolzová. Lékaři Gottovi minulý čtvrtek diagnostikovali zánět dýchacích cest, kvůli oslabené imunitě ho ihned přesunuli do karantény.

„Pan Gott již byl z nemocnice propuštěn domů,“ odpověděla prostřednictvím SMS na dotaz Lidovky.cz zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová. „V příštích dnech bude odpočívat a teprve pozvolna se bude vracet k pracovním povinnostem,“ doplnila. Gotta hospitalizovali minulý čtvrtek ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí v Praze. Hrozilo mu, že by respirační potíže mohly přerůst v zápal průdušek nebo plic a ohrozit ho tím na životě.

Gottův management kvůli hospitalizaci zatím zrušil zpěvákova vystoupení, včetně ohlášeného Plzeňského koncertu, až do konce příštího týdne. Kvůli hospitalizaci se Zlatý slavík nemohl zúčastnit ani nedělní oslavy 90. narozenin své kolegyně Yvetty Simonové. Místo toho poslal kytici a blahopřání.

V roce 2015 lékaři Karlu Gottovi diagnostikovali nádorové onemocnění mízních uzlin. Zpěvák nastoupil na onkologickou léčbu a rušil svůj program. Po šesté chemoterapii se ukázalo, že nádor zcela zmizel.

tn, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz