20. července 2017 20:29, aktualizováno 21. 7 1:20 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zpěvák Linkin Park Chester Bennington spáchal sebevraždu. Bylo mu 41 let

Chester Bennington ze skupiny Linkin Park při vystoupení v roce 2014 v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chester Bennington ze skupiny Linkin Park při vystoupení v roce 2014 v... | foto: ČTK

LOS ANGELES/PRAHA Hlavní zpěvák Linkin Park Chester Bennington se oběsil. Policie našla tělo v jeho rezidenci v Los Angeles. Bennington se dlouho potýkal se závislostí na alkoholu a drogách. Informoval server TMZ.com.

Bylo mu jednačtyřicet let. Místní policie sdělila, že se zpěvák oběsil ve své soukromé rezidenci v Palos Verdes Estates v Los Angeles. Tělo nalezli ve čtvrtek před devátou hodinou dopoledne místního času. Bennington byl ženatý, měl šest dětí.

Zpěvák se léta potýkal se závislostí na drogách a alkoholu. Nesl si těžké trauma z dětství, kdy byl sexuálně zneužíván.

Hlavní zpěvák americké skupiny Linkin Park Chester Bennington 11. června v...
Hlavní zpěvák americké skupiny Linkin Park Chester Bennington.

Chester Bennington byl blízkým přítelem hudebníka Chrise Cornella, který se oběsil v květnu - ve čtvrtek by oslavil třiapadesáté narozeniny.

Veleúspěšná kapela se proslavila hity jako „Faint“, „In the End“ či „Crawling“. Album Meteora se stalo jednou z vůbec nejúspěšnějších alternativních desek vůbec. V České republice vystupoval Chester se skupinou naposledy minulý měsíc, kdy koncertem Linkin Park, jedné z nejoblíbenějších kapel žánru, vyvrcholil v Praze-Letňanech festival Aerodrome.

Videoklip k písni Numb natáčela kapela v Praze.

Mike Shinoda, lídr kapely, potvrdil neštěstí. Uvádí, že je zlomený a šokovaný. Oficiální vyjádření kapely Linkin Park zveřejní v momentě, kdy bude připraveno, napsal na Twitter.

Hudebníci, kteří si sáhli na život

  • Ian CURTIS (15. července 1956 - 18. května 1980)- Zpěvák britské post punkové skupiny Joy Division. Celý život trpěl epileptickými záchvaty a propadal depresím a alkoholové závislosti. Spáchal sebevraždu oběšením na prádelní šňůře ve svém bytě.
  • DALIDA (vl. jménem Iolanda Gigliottiová; 17. ledna 1933 - 3. května 1987) - Francouzská zpěvačka a herečka. Líbivý repertoár i přitažlivý zjev jí získaly zástupy ctitelů. Protipólem její profesionální slávy byl nešťastný soukromý život. Dalida se údajně předávkovala uspávacími prášky. Nechala jen stručný vzkaz: "Život je pro mě nesnesitelný. Promiňte mi."
  • Kurt COBAIN (20. února 1967 - 5. dubna 1994) - Zpěvák a kytarista kultovní skupiny Nirvana byl jednou z vůdčích osobností alternativního rockového stylu grunge. Cobain časem marně hledal lék na deprese, smutek i pochybnosti. Zastřelil se brokovnicí do hlavy.
  • Michael HUTCHENCE (22. ledna 1960 - 22. listopadu 1997) - Zpěvák australské rockové skupiny INXS, kterému se stala osudnou psychická nevyrovnanost, kterou "léčil" kombinací antidepresiv a alkoholu. Oběsil se na koženém opasku během úspěšného světového turné INXS ve svém hotelovém pokoji v Sydney.
  • Chris CORNELL (20. července 1964 - 18. května 2017) - Americký zpěvák, který proslul jako jeden z průkopníků stylu grunge, vokalista skupin Soundgarden a Audioslave. Oběsil se v hotelovém pokoji v Detroitu.
  • Chester BENNIGTON (20. března 1976 - 20. července 2017) - Zpěvák americké rockové kapely Linkin Park, která hraje směsici tvrdého rocku, hip hopu a rapu. Oběsil se v soukromé rezidenci na poloostrově Palos Verdes u Los Angeles.
msz, givVojtěch Gibiš

Najdete na Lidovky.cz