Litvínov po bitvě udolal Třinec a vykřesal naději

LITVÍNOV Hokejisté Litvínova zvítězili ve třetím utkání čtvrtfinálové série play off extraligy nad Třincem 5:3. Ke snížení stavu na 1:2 na zápasy přispěl dvěma góly František Lukeš, další domácí útočník Viktor Hübl si připsal tři kanadské body za gól a dvě asistence. Čtvrtý duel je v Litvínově na programu ve čtvrtek.

Domácí se do soupeře pustili s odhodláním a už v 51. vteřině trefil Hübl nenápadnou střelou pravou tyč Hamerlíkovy branky. V deváté minutě se hrálo čtyři na čtyři a krátce poté, co byli Oceláři na ledě kompletní, projel Hübl jejich obranou jako nůž máslem a otevřel skóre. Další góly přinesla až polovina základní hrací doby. A to tři v rychlém sledu. Na konci 30. minuty nejprve Třinec ve čtyřech rozebral domácí pětici a Hudec blafákem do bekhendu obelstil Volkeho - 1:1. Pokračující přesilovku Litvínova však stihl 37 vteřin poté zužitkovat parádní individuální akcí Lukeš, jenž zavěsil pod horní tyč. O dalších 25 sekund později ale bylo opět srovnáno, když si najel mezi kruhy Zíb a střelou bez přípravy propálil Volkeho - 2:2.

V 36. minutě už Severočeši znovu vedli. V početní výhodě zkusil štěstí Hübl a na Jenáčkovu teč na hranici brankoviště neměl Hamerlík možnost zareagovat. Podruhé do kabin se ovšem šlo za stavu 3:3. Nejprve spálil hostující bek Hrabal tři velké šance během jediného střídání, když ho ve všech vychytal Volke, poté měli Oceláři možnost hrát 66 vteřin v pěti proti třem, ale k využití jim stačilo pouhých 14 sekund a Růžička vyrovnal.

Ve třetí části šel Litvínov počtvrté do vedení, jako autor gólu byl označen Trávníček. Minutu a 19 vteřin před koncem zkusili hosté v šesti hru bez brankáře, ale pojistku přidal Lukeš.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...