2. srpna 2010 16:10 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Lohanová opustila po 13 dnech samotku a nastoupila léčbu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Americká herečka Lindsay Lohanová nastoupila do vězení, kde si odsedí 90 dní za řízení v opilosti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americká herečka Lindsay Lohanová nastoupila do vězení, kde si odsedí 90 dní za řízení v opilosti. | foto: ČTK/AP

LOS ANGELES Hollywoodská hvězda Lindsay Lohanová se za mřížemi dlouho neohřála, ale na úplnou svobodu si ještě musí počkat. Lohanová v pondělí sice po 13 dnech opustila vězení Lynwood na předměstí kalifornského Los Angeles, ale čeká ji ještě poměrně dlouhý "internátní rehabilitační program", což je šetrný výraz pro léčbu na protialkoholní klinice.

Při odchodu z vězení se Lohanové povedlo uniknout davům fotografů.

V Los Angeles si čtyřiadvacetiletá Lohanová odpykávala trest za porušení pravidel podmíněného odsouzení. Dopustila se ho tím, že přerušila docházku na protialkoholní osvětový kurz. Od loňského prosince podle zjištění soudu vynechala sedm lekcí. Soud ji za to odsoudil do vězení. Nechal ji tam ale jen necelé dva týdny a zbytek devadesátidenního trestu musí strávit protialkoholní a protidrogovou léčbou.

Lohanová si svůj trest "odseděla" na samotce a zklamala tak americký bulvár, který očekával dramatický příběh o znásilňování lesbickými gangy. Z vězení ji pustili už po 13 dnech za dobré chování, ale hlavně proto, že věznice v Los Angeles jsou přeplněné a na nové stát Kalifornie nemá.

Samotka je v Lynwoodu vyhrazena celebritám, ale žádný fešácký kriminál to podle vězeňské správy rozhodně nebyl. Herečka byla odkázána na vězeňskou stravu a k dispozici měla prostor tři a půl krát dva a půl metru.

Lohanová byla považována za jednu z nejtalentovanějších mladých hereček poté, co natočila filmy jako Mezi námi děvčaty a Bobby. Po třech pobytech v odvykacím zařízení v roce 2007 ale její filmová kariéra začala upadat. V posledních letech na sebe poutala pozornost hlavně svými skandály, potížemi se zákony kvůli řízení v opilosti nebo různými drogovými delikty.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz