15. června 2009 20:40 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Macy Gray poprvé v Česku; večeře bude v ceně vstupenky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Macy Gray | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Macy Gray | foto: Dihan Shore WeekReprofoto

PRAHA Americká soulová a rhytm and bluesová zpěvačka Macy Gray vystoupí 5. září v pražském klubu a baru SaSaZu. Gray, která letos vydává své páté album s názvem The Gray Life, považované za její návrat na světovou scénu, v České republice vystoupí poprvé.

Klub a bar SaSaZu se nachází v Praze - Holešovicích v areálu River Town Prague, kde dřív bývala jatka. V budově industriálního rázu se nachází klub s údajně největším tanečním parketem ve střední Evropě. Cena základního vstupného na koncert Gray, v němž je zahrnuto i pohoštění, činí 1950 korun. K dispozici bude i VIP prostor se vstupenkami za 4000 korun, které umožní neomezenou konzumaci.

Scary herečka
Macy Gray, vlastním jménem Natalie McIntyre, se v Praze představí den před svými dvaačtyřicátými narozeninami. Zpěvačka narozená v Cantonu v Ohiu sedm let studovala hru na piano. Její pěvecká kariéra začala v roce 1998 po přesunu do Los Angeles, kde působí dodnes. Debutovou desku On How Life Is vydala Gray roku 1999. Album si získalo skvělé recenze, nominace na ceny Grammy a přineslo velký hit I Try. Desky se prodalo přes pět milionů kopií.

Mezi její oblíbené umělce patří například Stevie Wonder, Marvin Gaye nebo Aretha Franklin. Gray se uplatnila také jako herečka, například ve snímcích Training Day, Spider Man nebo ve třetí řadě parodie Scary Movie.

Macy Gray - I Try

ČTK
Najdete na Lidovky.cz