23. srpna 2010 15:58 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Mafiáni posílali uvězněnému bossovi tajné zprávy přes televizní show

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Mafiánský kápo byl i za mřížemi dobře informován o dění v podsvětí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mafiánský kápo byl i za mřížemi dobře informován o dění v podsvětí | foto: Shutterstock

ŘÍM Ani mříže vězení nezabránily italskému mafiánskému bossovi, aby měl přehled o dění v podsvětí. Jeho kumpáni mu totiž prostřednictvím diváckých sms objevujících se v televizním pořadu posílali šifrované zprávy.

Italská televizní show s názvem "Ti, kteří hrají fotbal"  (Quelli Che il Calcio) vysílá nedělní zápasy, do kterých mohou diváci živě posílat své vzkazy, informoval v neděli britský list The Guardian.

To, že banální vzkazy fanoušků obsahovaly zakódované zprávy pro mafiánského bosse objevil až vyšetřovatel Vincenzo Macri.

"Na první pohled zcela nevinné vzkazy jako například 'Paolo, vše je v pořádku', byly ve skutečnosti důležité informace pro vězněného kmotra o hladkém průběhu mafiánské akce.

Macri vychytralý způsob komunikace odhalil, když pročítal jeden z dopisů určený mafiánskému kápovi. Instrukce nabádající bosse, aby se díval na svou show, protože se dozví informaci, ze které bude potěšen, přišla vyšetřovateli podezřelá.

Podle italských zákonů mají zadržení mafiánští bossové jen malé možnosti, jak komunikovat s venkovním světem, aby nemohli dál řídit svá kriminální impéria.  

Italský senátor Carlo Vizzini se nyní dožaduje vysvětlení, proč mohou takoví vězni sledovat pořad, ve kterém účinkuje publikum..

jvJana Vrubelová
Najdete na Lidovky.cz