Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Malý zadek, holé neštěstí

Česko

Z Latinské Ameriky přichází na Západ móda bublinových zadků.

Na nedělním trhu Feria Dominical v centru peruánské Limy se dá koupit ledacos – svetry z alpaky, pirátské kopie nejnovějších amerických filmů i čaj z lístků koky. A především hodně podivné spodní prádlo.

Prodavač José Vargas si všiml mého rozpačitého obličeje, když jsem si prohlížela dámské kalhotky s vycpávkami na zadku, a fundovaně mi vysvětlil jejich výhody: „Pro ženy s malou… jak se to řekne…“ – A ukázal na své půlky. „S těmihle kalhotkami budete jako Jennifer Lopez,“ řekl ještě. Pak si mě změřil pohledem a konstatoval, že jestli chci zapadnout do místního prostředí, měla bych o tom, že si je pořídím, vážně přemýšlet.

Vycpané kalhotky jsou běžnou součástí šatníku žen v Latinské Americe už desítky let – přinejmenším stejně dlouho, jako jsou populární vycpané podprsenky na Západě. Pracují na podobném antigravitačním principu: poskytují zvedací funkci a praktickou kapsičku, do níž se dá vložit malá (nebo velká) kulatá vycpávka, která vytvoří iluzi, že žena má přesně takové křivky, jaké jsou u místních dam společensky žádané.

Prodavač Vargas taky vyprávěl, že v minulosti se turisté ze Západu vycpaným kalhotkám smáli, protože nemohli pochopit, proč by nějaká žena chtěla, aby její zadek vypadal větší, než ve skutečnosti je.

„Ale teď je kupují i turisti,“ pochvaloval si. Podle něj cizinci konečně přišli k rozumu a pochopili to, co Peruánci vědí od nepaměti: že malý plochý zadek je holé neštěstí.

Vycpané kalhotky teď prý začínají pronikat i na trhy, kde se vždy cenila spíše malá pevná pozadí. Ve Spojených státech se kalhotky s vycpávkami objevily v běžných obchodech, a ačkoli je zatím kupují především ženy latinskoamerického původu, je prý jen otázkou času, kdy se začnou těšit oblibě i u bílých, plochých, protestantských zadků.

Za všechno údajně může Jennifer Lopez, která dle slov jednoho plastického chirurga z New Yorku, „udělala pro fenomén zadní části těla tolik, kolik Pamela Anderson pro tu přední“. Ale není to jen Jennifer Lopez. Od chvíle, co se latinskoamerické krásky jako Shakira nebo Eva Mendez umisťují na předních místech žebříčků nejkrásnějších žen světa, začaly se zase nosit bujaré křivky. (Devadesát procent západních žen právě hlasitě zajásalo.) Jenže problém je samozřejmě v tom, že ne všechny ženy – včetně těch oplácaných – mají ty správně zakulacené půlky. No a právě tady vstupují do hry všechny kreativní způsoby, jak si takové křivky obstarat, a obelstít tak nejen přírodu, ale zejména muže, byť třeba jen dočasně.

Právě proto jsou čím dál oblíbenější i plastické operace zadní části těla.

Podle Nikky Sanchezové z kliniky Femilife v Limě je v Peru „zvětšování hýždí“ třetí nejčastější plastickou operací, hned po zvětšování prsou a liposukci. Pacientky si mohou vybrat z několika druhů silikonových implantátů různého tvaru a objemu, jimiž si nechají své půlky vycpat. Po operaci sice nesmějí tři týdny sedět na zadku, ale pro krásu se očividně musí trpět všude na světě, ačkoli jinde se trpí spíš vepředu než vzadu.

Těm z nás, které trpět nehodlají, ale chtějí zapadnout do latinskoamerického prostředí, nezbývá než si pořídit jedny z těch hrůzných kalhotek s poduškami. Já do jedněch investovala v přepočtu dvě stě korun, jenže pak jsem měla problém nasoukat se do svých normálních džínů. A když jsem se potom novým bublinovým zadkem vychloubala českým kamarádkám, jedna z nich se mě s nechtěným dvojsmyslem zeptala: „No to si děláš prdel!?“ Odpusťte, prosím, vulgarismus.

Je na místě.

Autor:

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč
2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.