22. ledna 2008 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Manželka, jež neví, kterému muži patří

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce

Lidové noviny 22. ledna 1908  

Nedávno projednáván byl před jedním soudem v Paříži zajímavý případ. Pan Phillips, Francouz, oženil se s jistou mladou dámou, která následkem toho stala se zcela přirozeně paní Phillipsovou.

Manželství bylo však ve Francii anulováno, načež odjela paní Phillipsová do Anglie, kde po opětovném provdání stala se paní Ogdenovou. Tu se však k svému zděšení dozvěděla, že zrušení jejího prvního manželství nemůže býti v Anglii uznáno.

Nyní byla v Anglii paní Phillipsovou a ve Francii paní Ogdenovou a žádnému ze svých manželů nepřináležela jako právoplatná choť, neboť, žila-li ve Francii, nebyla více paní Phillipsová, poněvadž první její manželství bylo správně rozvedeno, nýbrž slula paní Ogdenovou, a v Anglii nebyla paní Ogdenovou, nýbrž paní Phillipsovou poněvadž podle anglických zákonů nebyla s prvním chotěm rozvedena.

Ve svých nesnázích obrátila se k soudci, aby konečně zvěděla, jak se vlastně jmenuje, poněvadž mezitím s rozešla i s druhým mužem. Ale soudce nemohl jí to říci a proto záležitost odložil.

Najdete na Lidovky.cz