26. května 2015 17:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mariánské Lázně mají nového starostu. Frantu nahradil další Pirát Třešňák

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Martin Kalina, Ondřej Knotek, Petr Třešňák, Lukáš Jadlovský a Zdeněk Třešňák -... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Kalina, Ondřej Knotek, Petr Třešňák, Lukáš Jadlovský a Zdeněk Třešňák -... | foto: MAFRA – Martin Stolař

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ Starosta Mariánských Lázní Vojtěch Franta v úterý rezignoval, novým starostou vzápětí zastupitelé zvolili dosavadního místostarostu Petra Třešňáka (oba Piráti). Důvodem Frantovy rezignace jsou neshody ve straně, kvůli nimž vedení města už dříve zvažovalo, že ho odvolá z funkce starosty.

Zastupitelé v úterý Vojtěcha Frantu zvolili místostarostou. Česká pirátská strana ve městě s 13 500 obyvateli vyhrála loňské komunální volby. Získala pět z 21 mandátů.

„Změna starosty nastala na základě diskuze uvnitř místního sdružení pirátské strany. Chtěli jsme nastavit efektivnější fungování, lepší komunikaci mezi uvolněnými představiteli vedení města a aby každý získal do své kompetence to, na co se nejlépe hodí. Například, aby se Vojtěch Franta chopil zpracování strategického a územního plánu a já převzal hlavně organizační věci,“ řekl Třešňák. O změně ve vedení Mariánských Lázní se podle něj diskutovalo poslední měsíc, konečné rozhodnutí ale padlo až v úterý ráno.

Vojtěcha Frantu, jak řekl, k rezignaci vedl požadavek pirátské strany a koaličních partnerů. „Mým úkolem teď bude zpracovat zmíněné dva nejdůležitější strategické dokumenty města. Co se týče mých dalších kompetencí, to bude samozřejmě předmětem diskuze,“ uvedl Franta.

O prvních krocích ve funkci starosty už má Třešňák jasno. „Během čtrnácti dnů chci zprovoznit systém na projektové řízení, kde si budeme evidovat veškeré kroky vedení města a budou v online systému dohledatelné. Bude to další krok k otevřenější komunikaci,“ řekl.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse
Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj