Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Martin Dvořák: Nechápu, co je špatného na propojení politiky a byznysu

Bývalý šéf si kauzu kolem pražského dopravního podniku vysvětluje „jako plán na jeho ovládnutí“. Je v pozadí hlavní sponzor strany TOP 09?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Milota

Naprosto nechápu jaký může
Naprosto nechápu jaký může mít smysl dělat rozhovor s takovým zmrdem. Co jiného od něj můžeme slyšet než lži, manipulaci, případně nesmysly. Nebo se snad autor domnívá, že se dozvíme něco pozoruhodného mezi řádky? Jediným užitečným způsobem komunikace budou Dvořákovo odpovědi na dotazy vyšetřovatele.
0/0
10.9.2012 11:15
Foto

A všimněte si jak mu záleží na akciích na doručitele
Tedy vlastně vůbec ne, protože jejich zrušení by byla ptákovina, kterou by všichni obcházeli, takže proč je vlastně rušit, že? Tohle je trápí, protože po zrušení anonymních akcií by museli vytvářet složitější struktury a v nich se mnohem víc spoléhat na kamarády a partnery a na to, že dodrží slovo. Už by neměli ty "kulatý, žluťoučký penízky" přímo v ruce a pohodička by byla v háji.V tomhle směru je do té politické pakáže třeba neodbytně rýt a rýt, protože to bude ta poslední věc, jaké se kdy vzdají.
0/0
10.9.2012 6:58
Foto

V posledních dvou větách se Dvořák odhalil.
Zeman - Šlouf - jak úžasné je, že se Zeman zastal komunistického poslance, Miroslava Šloufa. On Zeman se zastává i jiných lidí. Například jedním z volebních lídrů v JČ. kraji je obávaný, předlistopadový, vojenský prokurátor, soudruh František Pohanka.Pan Dvořák se tím, pro mne řadí mezi mnoho jiných, polistopadových křiváků. Nevěřím mu, ani slovo.Na druhou stranu, zajímavá je také kauza Copa Centra Národní třída, ke které se Dvořák, Láska ani Svoboda nevyjadřují. Je to další z tunelů, kdy se z veřejných peněz investují soukromé aktivity.
0/0
10.9.2012 6:39
Foto

Míla Schubertova

Nestoudnost
Za to je divné, že pan Dvořák se na svobodě a svobodně kření do hledáčku,,,,,
0/0
10.9.2012 5:33
Foto

Phoebe2

O tom, jak je ten člověk zkažený, mluví titulek dostatečně.
Škoda jen, že míru své zkaženosti nevnímá, a tudíž nemá šanci s tím něco udělat, aby se kultivoval.
0/0
9.9.2012 23:33
Foto

Knight

Svet pana Dvoraka
Je mile videt jaky je pan Dvorak dobry recnik a jak je sdilny. Doufejme, ze stejnou zkusenost budou mit i vysetrovatele. Myslim, ze mu bude pekne horko. Je skvele vedet, ze u nas zadna demokracie nefunguje a ze to ovlada jen par skupin lidi. Zapomnel ale zminit skupinu, ktera je mu nejblizsi a to Appian. Ja nechci zit ve svete pana Dvoraka. Deformace pana Dvoraka pokrocila natolik, ze to ani nemaskuje a poklada to, za normalni. 
0/0
9.9.2012 19:29
Foto

M44i48l14a88n 14H46a94r89m43á96č53e50k 4798105787783

Pan Dvořák lže
a kdo lže, ten krade. A kdo krade, ten může i zabít......
0/0
9.9.2012 19:06
Foto

Český Názor

Dvořák Chudák
No tak to s tím Randákem je také taková mediální bublina. Co by jako měl vědět? A odkud? Někteří novináři spadli z jahody. Randák vždy byl taková pomalá nula, ale ve spojení s Janečkem to působí démonicky. Dvořák je také nula. Nebýt maminky a první manželky Krešlové, sedí dnes ještě jako referent v Telecomu.  Tatínek vysoký důstojník Vojenské Služby Generálního štábu. Mládí v Polsku. tatínek umírá a maminky si bere Bauera. A ten vykuk zkupuje mozemky okolo Průhonic, kde stojí ty všechna nákupní střediska. Kupoval za korunu, prodával za tisíce. Tady prachy maminky. Dvořáka si našla Krešlová. Takový model Beckham -Beckhamová. Hoch, který umí nosit obleky. Protože věděla, jak to Zach udělal s Primou, řekla mu, uděláš z Martina ředitele nebo to vykecám. A tak se také stalo. No a tak se z Martina stal manager.Pak už to šlo ráz na ráz.Určitě by bylo zajímavé zahrabat, jak se jim podařilo získat Gibiánovu vilu v Bubenči, ale to už asi nemá cenu.
0/0
8.9.2012 19:31
Foto

Ctenarcp

Randák?
No přece z křišťálové koule.Nechodil on Dvořák do Duplexu? Za holkama?
0/0
9.9.2012 9:34
Foto

Keram

Si dělá srandu ne?!
On taky žije v úplně jiné realitě než většina obyvatel této země, jemu nepřijde propojení politiků s byznysem divné. Ale mě to přijde hodně zvláštní, třeba tím že politik připravuje živnou půdu pro byznys. A kdo by nechtěl lepší a výhodnější podmínky pro svůj byznys ne?! Pene Dvořáku zkuste si zahulit nebo dát lsd, možná bude pak ta realita trochu bližší obyvatelům této země.
0/0
8.9.2012 15:17
Foto

Jhx

mě by spíš zajímalo...
odkud se tihle mladí a neklidní top manageři objevili.....člověk by řekl, že pro řízení takových podníků nemají vůbec kvalifikaci ani zkušenosti.Asi je to politický kamarádšoft, zaplacený přihráváním zakázek spřáteleným firmám těch politiků, kteří se o obsazení daného postu oním mladým a neklidným hošíkem zasloužili.....je patrné ,že politika na státní a hlavně pražské úrovni je politikou bývalých tuzexových vexláků, kteří se stali prvními investory v různých podivných privatizacích....
0/0
8.9.2012 14:54
Foto

Phoebe2

To dá rozum, že nemají kvalifikaci.
Taky podle toho jejich řízení vypadá. Kam se člověk podívá, všude nekompetentní úředníci - od vlády až po přepážku na obvodním úřadě.
0/0
9.9.2012 23:51
Foto

Ctenarcp

Když nic nevíte, proč Dvořáka hájíte.
Je třeba ocenit, že jako "naprosto nevědoucí" jste překonal právě na ČP bariéru registrace do diskuse a napsal příspěvek. Pokud nic nevíte, tak nemůžete tušit, zda ostatní vědí a zda tedy jejich argumenty jsou oprávněné. Někdo kupříkladu ví, že generál Randák ví. Martin Dvořák není žádná oběť křivdy. Už měl být u Ratha a pro chladné večery si mohl půjčit kožich třeba od J&T2010http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-domaci/131473/milionari-se-sletli-do-tater-top-gun-privedl-kocka.html http://zpravy.idnes.cz/byznys-a-politika-patri-k-sobe-haji-dvorak-vikend-na-strbskem-plese-1dv-/domaci.aspx?c=A100209_1332815_domaci_itu
0/0
8.9.2012 13:58
Foto

David H.

Národ soudců
Je zajímavé sledovat, jak jsme se na internetu stali národem plně zasvěcených soudců. Cokoli zveřejní média, nebo nějaký samozvaný "spasitel" prostřednictvím médií jako domněnku, okamžitě bereme jako nezpochybnitelný fakt a hrneme se upalovat každého, proti komu jsou tyto domněnky namířeny. Každý ví úplně přesně, jak to bylo, dokáže naprosto správně vyhodnotit důkazy a to během jediné vteřiny a hned píše rozsudek. Ten je vždy jediný: upálit nebo ukřižovat. Copak jsme zapomněli na to, jak samozvaní spasitelé nebo novináři sami zničili stovky nebo tisíce existencí? Vždy byly zveřejněny takzvané "důkazy", dav se jich chytil a ihned bez rozmyslu a bez znalostí jakýchkoliv faktů přikládal dříví na hranici. Pak se třeba za rok, za pět nebo deset let někde objevila dvouřádková zpráva, že se nic takového nepotvrdilo, nebo dokonce že se ukázalo, že to bylo všechno úplně jinak. Kritizujeme mocenské hry, ale sami na ně naskakujeme s takovou radostí, až zůstává rozum stát. Tedy do té doby, než přesně taková hra (v malém nebo velkém) skřípne nás samotné. Divná inkviziční mentalita a to mluvíme pořád o demokraciii...A jen poznámka: nevím, jestli Martin Dvořák udělal to, co mu všichni přisuzují. Nevím to a nemůžu to vědět, protože znám jen to, co uveřejnil nějaký Láska, tedy jeho soukromé názory na deset smluv z několika tisíc. Nevím co v těch smlouvách je, netuším co z nich Láska zveřejnil a co zamlčel. Nevím proč zkoumal jen těch deset smluv, které mu podstrčili (což sám veřejně přiznal v Hyde Parku) a nemám ani tušení, jestli se jeho závěry blíží realitě, nebo se od ní naopak diemetrálně vzdalují. Vím jen to, že když neznám relevantní fakta, nemám ani sebemenší důvod přikládat další otep na hranici, na níž je upalován Martin Dvořák. Což znamená, jak tuším, že na ní budu hořet s ním. No, aspoň neumřu na podchlazení a na iluzi, že jsem jediný spravedlivý soudce na téhle zemi, ve které tak často umírali důstojnící SS.
0/0
8.9.2012 13:33
Foto

S těmi důstojníky SS jste mě úplně dojal
dost dlouho mi sice trvalo, než jsem tu větu vyluštil a pořád úplně nechápu, co má přesvědčení důstojníků SS společného s Dopravním podnikem, ale možná že to je nějaké další temné spojení. Nevšiml jsem si, že někdo Dvořákovi pálil ručičky nebo nožičky.  Jenom si pár lidí drze dovolilo z veřejných peněz placenému manažerovi (a dost slušně placenému) položit pár otázek ohledně jeho podnikem uzavíraných smluv. Představte si, že jsou i tací lidé co se domnívají, že by se veřejný zaměstnanec měl ze své práce veřejně zodpovídat a že pokud se mu to nelíbí, může pracovat v soukromém sektoru. No a kromě toho já už mám takovou úchylku - jak se dozvím, že stejná advokátní kancelář, co z každé jízdenky přeposílá pár haléřů do daňového ráje taky kupuje dům mamince pana ředitele, hned začnu významně chrastit sirkama.
0/0
8.9.2012 16:53
Foto

Vladimir1950

To myslí vážně?
To myslí Dvořák vážně? Pokud ano,je mírně řečeno,dement..a měl by vrátit diplom. Je přece jasné a to "nad slunce", že poslanec politik-zákonodárce může pro lobistu vypracovat zákon přímo"na míru".Však to vidíme v různých lobisticko-politických kauzách, které náš stát dostaly tam, kde je..A co různé "veřejné" soutěže, přímo šité na míru? Viz třeba v jeho bývalém působišti DPP?Holt jak se říká: Drzé čelo lepší jak poplužní dvůr..Dvořáku, Litoměřice na tebe..
0/0
8.9.2012 13:11
Foto

Amon

Snad pujde pred soud.
A dostane alespon 10let. Parazit!
0/0
8.9.2012 10:01
Foto

S. Marková

Je to úsměvné,dle mistra
Je to úsměvné,dle mistra Dvořáka jsou všichni součástí kmotrovských uskupení, jen on kope zásadně sám za sebe, neb on je táková osobnost,že se nikým ovládat nedá.Chachacha.A teď tu o Smolíčkovi
0/0
8.9.2012 9:37
Foto

Ctenarcp

Z Martina Dvořáka se dělá šloufno
On stále vtipkuje. Jen pro osvěžení paměti:2008"Když šel loni na jaře Miroslav Šlouf slavit narozeniny ministra dopravy, vzal s sebou i syna Ondřeje. Ten v té době připravoval s předním bruselským lobbistou Danielem Guéguenem společný projekt: českou poradenskou kancelář, která by se mimo jiné ucházela i o státní zakázky. Společnost Ebaque Czech Republic vznikla přesně před rokem - a jedním z prvních zákazníků se stal právě Řebíčkův úřad."http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/ministr-rebicek-ma-v-bruselu-lobbistu-sloufa-mladsiho_84388.html A pro připomenutí personální konfigurace v okolí ventilů na státních penězovodech těch let:http://www.cebre.cz/cz/docs/konference/ 
0/0
8.9.2012 8:33
Foto

Nejlépe ho trefil Zelený Raoul
"Já nekradu, jenom maminka má slušnej důchod. Asi 50 mega." U všech podivných smluv v DPP je advokátní Šachtova vývodovna a čirou náhodou stejná kancelář nakupuje nemovitosti pro Dvořákovu matku. Samozřejmě to navzájem naprosto nesouvisí.
0/0
8.9.2012 7:08
Foto

Amon

To preci neni cira nahoda -
To preci neni cira nahoda - mam pocit ze drive uvedl ze pravniky mu doporucila maminka. Maminka buda asi taky charakter - se nedivim ze synek ja takovej krivak.
0/0
8.9.2012 10:25
Foto

Urvisu

Na propojení politiky a byznysu není špatného nic… na propojení byznysu a politiky téměř úplně všechno. Komutativní zákon pro korelaci politiky a byznysu neplatí, na pořadí prvků záleží. Příjde čas, a vychcánek Martin Dvořák se přestane křenit při focení stejně jako David Rath anebo Vlasta Parkanová :)
0/0
8.9.2012 5:18