18. ledna 2010 12:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Matka zabila měsíční dceru. Pak skočila pod kamion

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Nošení miminka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nošení miminka - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

SKUHROV Dvaatřicetiletá žena ze Skuhrova na Havlíčkobrodsku pravděpodobně pod vlivem laktační psychózy zřejmě zabila svou měsíční dceru. Sama pak spáchala sebevraždu skokem pod kamion. Potvrdila to ředitelka krajských záchranářů na Vysočina Vladislava Filová.

"Otec rodiny se vzbudil v neděli okolo 03:00 tím, že uslyšel ránu, a vzápětí našel měsíční dceru ležet na zemi v bezvědomí," uvedla Filová.

Přivolaní záchranáři převezli dítě s krvácením do mozku do havlíčkobrodské nemocnice. Tam byla holčička převedena na umělou plicní ventilaci a v kritickém stavu převezena do Fakultní nemocnice v Praze - Motole, kde poté zemřela.

Krátce po 04:00 vyjížděli záchranáři do Skuhrova opět. Matka dítěte skočila pod kamion. Záchranáři ji v bezvědomí a s mnohačetnými poraněními převezli na traumatologii havlíčkobrodské nemocnice. Tam žena zemřela.

Žena byla údajně po celý předchozí den značně nervózní. "Rodinnou tragédii má na svědomí pravděpodobně laktační psychóza," uvedla Filová.

Podle jihlavské policejní mluvčí Jany Kroutilové byla nařízena soudní pitva kojence i mladé ženy. Veškeré okolnosti včetně příčiny smrti ženy i kojence a zda na jejich smrti nenese odpovědnost cizí osoba budou předmětem dalšího policejního vyšetřování.

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz