Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Miliardář Chrenek zachraňuje padlé politiky

Když se po dvaceti letech v politice ocitnete bez peněz, není nic špatného hledat uplatnění. Ale řeči o pedagogických touhách jsou trapné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Svaty

Souhlasím, pěkně napsáno.
Souhlasím, pěkně napsáno. Bohužel mi přijde, že je jen omezený počet jedinců, kteří v tom stádu toto ví a jsou schopni prohlédnout tu hru mafiánů. Dokud se oněch pár nevzepře a nezačně veřejně i za cenu vlastni likvidace bojovat, těžko se asi lze dočkat něčeho lepšího. Nepředpokládám, že by hejno ovcí najednou prozřelo. 
0/0
8.9.2013 13:05
Foto

J36a55n 10K49r87u14p83k54a 9361104502297

Solidní ústav
Dobrý večer. Od Istvána Léko mě tendenční komentář o škole, o které panují zejm.  v řadách sociální demokracie doslova zatvrzelé legendy a neustále opakované dezinformace, docela mrzí. Přitom dveře té školy jsou otevřeny nejširší veřejnosti, semináře a výuka probíhá celodenně, vše je proloženo na české poměry špičkově obsazovanými konferencemi s občerstvením podávaným na místě (zhusta konzumovaného tolerovanými bezdomovci z blízkého okolí). Mám diplom jak z veřejné vysoké školy, tak z oné shora uváděné v nelichotivých konotacích, takže si mohu dovolit srovnávat, přičemž šlo o rozdíl celé třídy v běžně posuzovaných ohledech.
0/0
7.9.2013 19:18
Foto

Černoušek

CEVRO
Dostalo CEVRO akreditaci oprávněně, splňuje skutečně její kritéria? To by bylo možná zajímavé téma pro investigativní novináře.  
0/0
7.9.2013 7:21
Foto

Furio

Paradox doby individualismus?
Političtí šíbři neustále vštěpují masám, že jediná cesta je individualismus a odpovědné postarání se sám/a o sebe, zkrátka atomizace společnosti. Všimněme si, však, co dělají všechny velké finanční skupiny a na ně navázaná "individua".a) sdružují majetky (o individualismu ani stopy)b) starostlivě se starají jeden o druhého (socialismus jako Brno)c) společně zneužívají společnost k zajištění svého luxusního žitíd) společně zametají stopy po své kriminální činnostizkrátka vytvářejí si pro sebe v luxusní podobě to, co veřejně pranýřují jako společensky nepřípustné a ekonomicky neudržitelné pro širokou společnost.Mnozí čerstvě opeření duševně mdlejší  papoušci zejména z VŠE do toho freneticky hýkají odposlouchanou mantru, aby potom mnohdy tvrdě zjistili, že realita je většinou opačná. A lidé místo toho aby se spojili a táhli za jeden provaz právě proti zmíněným šíbrům (nyní již prakticky za jakoukoliv cenu neboť jsou jako stádo individuí s časem stále slabší a zranitelnější), chovají se naopak jak stádo ovcí okolo kterých krouží smečka spolupracujících vlků a výskají, když sem tam nějaké té ovci přisypou seno do krmelce. Lidé se dle přání vlků odcizují a vytvářejí tak slabé společenské minivrstvy, které se následně vzájemně obviňují, kdo za krizi může. Jednou za krizi můžou státní zaměstnanci, jindy sociálně "nepřizpůsobiví", pak zase rozežraní důchodci. To že by současný systém v pohodě uživil všechny, tedy kromě nenažraných šíbrů, lidem nedochází. A tak se nechávají na přání zlodějů individuálně-odpovědně okrádat a štvát stále dokola znovu a znovu. Jsem zvědav jestli se lidé z tohoto šíbrovského uhranutí někdy vzpamatují a začnou spolupracovat ne likvidaci šíbrů, neboť vzájemná spolupráce lidí je to nejhorší čeho se tito šíbři bojí jako čert svěcené vody. 
0/0
7.9.2013 6:39
Foto

P37a12v46e55l 79M62i15c10h40a54l 9233745753

Vondru za učitele bych bral,
pana Nečase spíše jako mentora. Oba mají unikátní zkušenosti nejen z politiky. Jsou muži z lidu, nejen akademici. Nízkoprahovost školy není hanba, je to i kontakt s veřejností, nejen s horními tisíci. On i učitel potřebuje zpětnou vazbu a pro řadu studentů jejich největší životní dílo bylo právě studium, i v tom, co přinesli svým kolegům i oboru. CEVRO se nebojí fungovat i večer, je asi dobré na nějakou konferenci zajít, než se jen dohadovat. Ovšem v malém česku nejsou peníze na nic, to měl p.Beneš zvážit 1918, z čeho se to bude financovat. Tehdy asi ještě krom party zpod kaštanu politiku dělal ten, kdo na to měl předpoklady i ekonomické. Pekařovi by zkyslo těsto, zejména při obstrukcích. A pokud peníze jsou, potom jen v nemálo rukou. Stejně osobnosti, kde brát a nekrást? Nostalgie po velkých dějinách stavbou a provozem Národního divadla (Neruda se zařekl a do něj nevstoupil), se opakuje trvale.
0/0
6.9.2013 22:56
Foto

Census

Po dvaceti letech v české politice
Po dvaceti letech v české politice bez peněz??? To nezní moc pravděpodobně. Tihle na zadní kolečka rozhodně nezapomínali, tím si může být každý jistý na 150 %. Spíše jen tito parazité hledají nového hostitele, což není nic překvapujícího. Zvyk je zkrátka železná košile a tyhle pijavice nemají nikdy dost.
0/0
6.9.2013 17:02
Foto

Ctenarcp

Konečně, pane šéfredaktore
Alespoň odstaveček měl být věnován Křišťálově Čistému. Ten je také na výplatnici/výpalnici pana Chrenka. Těch transakcí, které spolu provedli, bylo více. Však víte. Ti, o kterých jste se zmínil, jsou mentálně i pozičně druhořadá individua. Ale na CEVRO dochází jinačí šíbr. Sokolík. Jak se dostat na Chrenka? Přes historii spojenou s Langerem a Grossem (Langer, Gross a Sokol, to je skoro jako Dlouhý, Široký a Bystrozraký). Prý když se téma Chrenek - Gross začne točit v novinách, v někom se pohne ne snad svědomí, ale třeba "touha zapomenout". Přehled akvizic a investic za poslední dva roky učiní Chrenkovy politické preference srozumitelné.
0/0
6.9.2013 14:47
Foto

Svaty

Je to v našem zájmu?
Politici končící ve funkci potřebují hlavně čisté peníze. Oni mají peníze ulité z tunelů v offshore a onshore destinacích, u lobbistů a finančních skupin.Proto, aby si mohli oficiálně nadále udržet svou životní úroveň potřebují lehce vydělat  velké peníze (spisovatel Paroubek nebo trader Standa Gross, rozvádějící se Bendl) proto aby se nikdo nemohl pozastavovat nad jejich majetkem a nebo dobře placenou funkci v nějakém holdingu (EPH) nebo v nějaké škole CEVRO. Oni jsou v podstatě jinak nezaměstnatelní. Praxe posledních let ukazuje kam vítr vane. Topolánek zajistil za své vlády vznik EPH (nevýhodné transakce pro ČEZ Pražské Teplárenské, Opatovic, Mibrag, Energotrans). Po skončení ho vzal Daniel pod svá křídla a Topolánek pro něj dnes dělá. Klaus umožnil vznik PPF, privatizaci České Pojišťovny, lobbování v Rusku a Kellner ho dnes živí v tom jeho institutu. Čistý Nečas s náročnou dominou holt musí mít také nějaký oficiální job. Politici se ve funkci díky kšeftům s velkými skupinami zajistí na zbytek života. Stalo se to běžnou praxí. V podstatě na tomto servisu ty velké finanční skupiny vyrostly a narůstají.Je to v našem zájmu? Ja myslím, že ne.  
0/0
6.9.2013 14:14