Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Ministr Fiala: Nečasovi jsem věřil, že se snaží dělat politiku, jaká má být

„V nadsázce říkám: na stole nechávám ve zlatých deskách připravenou novelu zákona o vysokých školách,“ říká končící ministr školství.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Kylián

16. 7. 2013 13:20
děkovné dopisy
Pan Fiala píše o děkovných dopisech od učitelů, které dostal.....:já jakožto učitel opravdu marně přemýšlím, zač bych mu měl poděkovat !
0 0
možnosti

Janf

16. 7. 2013 21:57
Ale jo
Ale jo, par jich dostal, tak jako Dobes a ti pred nim a ti potom. Vzdycky se najdou nejaci zneuznani, kdo se v nejakem vyroku najdou, nebo komu se nejakym opatrenim prilepsi. Kdyz uz jsme u tech ucitelu, tak zrovna co se jich tyka, je dost mimo. Zatizeni byrokracii... A to jakou?
0 0
možnosti

Janf

15. 7. 2013 20:22
Nejlepší ministr školství?
Nejlepší ministr školství? Nenechte se vysmát. Fiala především žádným faktickým ministrem nebyl. Všichni, kdo trochu znají MŠMT, vědí, že ministerstvo navenek řídil Nantl a dovnitř Sychra. Fiala měl jediný úkol - překlepat to tam do voleb, což se nepovedlo, i když ne jeho vinou. Snažil se dělat, co nejmíň, aby nikoho neprovokoval, až už to bylo moc (málo) i na Nečase. Tak vymyslel nesmysly jako 2020, 2x5.
0 0
možnosti

Procházka Martin

11. 7. 2013 0:34
O FIALOVĚ POVÁŽLIVÉ IGNORANCI PRAVÝCH ÚKONů KAJÍCNÍKA
aneb NEČAS BUĎTO PŘEDSTÍRÁ PŘED NĚMCI LÍTOST ČI PŘED ČECHY SKRÝVÁ BLAHOVůLI K REALIZACI KOSOVSKÉHO SCÉNÁŘE V POHRANIČÍNečas, vyjadřující současně s LÍTOSTÍ nad poválečným odsunem Němců zároveň i ODMÍTNUTÍ ZADOSTIUČINĚNÍ v podobě majetkových aj. restitucí německého živlu v českém pohraničí, se dopouští kontradikce podobně jako Schwarzenberg, který tvrdí, že z jeho morálního odsudku odsunu Němců prý neplyne, že by tím rovněž nutně projevil i vůli napravit jím shledané bezpráví - měnit nespravedlivé poválečné uspořádání. § Byla-li by totiž Nečasova LÍTOST nepředstíraná, musela by být nutně komponentou celku autentického postoje osoby kající se z nepravostí, tj. byla by nutně spojena nejen s uznáním viny na nepravostech - SEBEOBŽALOBOU –, nýbrž i se ZADOSTIUČINĚNÍM. Bez koexistence všech těchto tří komponent nelze kající postoj uznat. § Ovšem Nečasovo odmítnutí ZADOSTIUČINĚNÍ je nutně popřením celku postoje kajícníka a devalvuje tedy stejně nutně i jeho projev LÍTOSTI jakožto falešný. § ZADOSTUČINĚNÍM se rozumí i náprava poměrů, například: navrácení ukradených věcí, vrácení občanství těm, kterým bylo neprávem odňato, očištění zhanobených etc. etc. § Jest otázkou, koho tedy Nečas klame více: falešnou lítostí klame Němce či (Havlovsko-Zieleniecovským) pokoutním otevíráním cesty k zadostiučinění - změně poválečných poměrů - klame Čechy? § Při vší úctě k nejlepšímu premiérovi České republiky lze s úspěchem pochybovat, že by untermensch přelstil übermensche. Podle všeho je tento jeho státnický akt rovněž domluveným teatrálním aktem přispívajícím k demoralizaci a dobrovolnému ujařmení českého národa.
0 0
možnosti

Zlatuska Jiri

10. 7. 2013 0:12
Novela ve zlatých deskách?
Je možné, že ministr nechává novelu na svém stole ve zlatých deskách.Je to ale hodně nezvyklé a pro další projednávání nedostatečné.Vypořádání připomínek z vnějšího připomínkového řízení - pokud to vypořádání skutečně existuje - by mělo být zaneseno v databázi připravované legisltivy eklep.Tam nicméně ještě 10. 7. 2013 nic vloženo není (je tam jen prázdný formulář k vyplňování připomínek), viz http://eklep.vlada.cz/eklep/page.jsf?pid=RACK985E98L2
0 0
možnosti

6. 7. 2013 20:58
Není sám pan Fiala
I já jsem věřil, že pan Nečas (spíše ODS) vydrží do roku 2020. Tento svůj názor jsem uvedl i ve své knížečce asi před 10 lety připravované, a publikované v diskusi v Deníku politika. Byl jsem zato nařčen jinými kritiky, že jsem agent ODS, atd.  Stále ale jsem přesvědčen, že programová linie ODS je v souladu se světovým trendem, že politika ždůrazňující sociální potřeby (ČSSD)není v současnostirealizovatelná. 
0 0
možnosti

Mifrah

5. 7. 2013 14:47
Víra inteligence?
Pane profesore, při Vašem vysokém univerzitním vzdělání jste u pana Nečase opravdu nepoznal, jak daleko jsou jeho slova od  pravdy? Dva roky jeho působení ve vládní pozici Vám nestačily k tomu, aby jste porovnal jeho slova s činy, například v přirovnání jeho známých síťovek se standardem životní úrovně a přijal jste jeho pozvání do vlády korupčníků a lhářů? Případy častých změn ministrů Vám nic nenapověděly? Asi je cosi ve Vašem případě zobrazení vlastní osobnosti vadné - buď charakter nebo dosažené vzdělání, že? Můžeme se ovšem uspokojovat tím, že takový je celý národ, trocha nemorálky i trocha nevzdělanosti. Kde se ale bere ta lidová a opravdová solidarita obyčejných lidí  např.při povodních, fyzickém či sociálním neštěstí druhých? Že by nedostatek vzdělání a politikaření nahradili charakterem?
0 0
možnosti

Lsd

4. 7. 2013 7:34
Stabilita OP?
Stačí se podívat na web MŠMT a opět se hledá nový vrchní ředitel ředitel OP VK, takže to možná s tou stabilitou nebude až tak žhavé. A zdroje z OP VaVpI také mluví o jistých (plánovaných?) změnách na vedoucích postech.
0 0
možnosti

Hloupy-Novak

4. 7. 2013 11:03
Pokud se "stabilitou" myslí,
Pokud se "stabilitou" myslí, že ve fondech nehnul prstem, pak je to možná pravda. Jiná věc je, že kvůli jeho nečinnosti už přišel o 2 mld Kč z OPVK, které si rozebrala jiná ministersterstva a nejméně další 3mld z OPVK mu sebere Brusel koncem roku. To vše proto, že je "zapomněl" rozdělit vysokým školám.Takový exodus lidí jako za Fialy ve fondech nebyl nikdy a to ani za pověstného "killera" Dobeše. 
0 0
možnosti

3. 7. 2013 19:52
Můžete mi prozradit, kde se v tom článku píše
o nejhohrším ministru školství tj. o pí buzkové?
0 0
možnosti

Černoušek

5. 7. 2013 5:44
buzková
Buzková byla jistě mizerná a nekompetentní ministryně, ale hodnotím skutečné působení s dlouhodobými následky. Fiala stihl udělat mnoho zásahů a mj. na stole nechává v návrhu zcela špatný a škodlivý zákon o vysokých školách, který by za normálních okolností ještě i protlačil parlamentem.   
0 0
možnosti

Černoušek

3. 7. 2013 18:54
Laciná PR
Další ze série PR článků ve prospěch NEJHORŠÍHO MINISTRA ŠKOLSTVÍ od roku 1989.
0 0
možnosti

Tonda Iblea

3. 7. 2013 14:59
věřil jsi Nečasovi?
Tak to se zařaď sám - vyber si:(H) Helpless – bezmocný, bezbranný, nemohoucí, slabý, (někdy taky hapless-smolař)(I) Intelligent – inteligentní, rozumný, schopný přemýšlet(B) Bandita – bandita, loupežník, gangster(S) Stupid – hlupák, stupidní, tupec, blbec, vůl Ty jsi věřil Nečasovi a při tom všechno dirigovala jeho konkubína, checheche.
0 0
možnosti

3. 7. 2013 18:51
I kdyby nečase ovládali malí zelení mužíčci
a nikoli ženská (a to je u politiků s penisem spíše pravdilo než výjímka), tak jeho politika bylo 100x poctivější a prospěšnější pro ČR než to co předváděli co by premiéri zeman, gross, paroubek i fischer a další a to co stále předvádí zeman co by prezident.
0 0
možnosti