24. června 2011 15:02 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Místo zpívání si Jared Leto povídal s fanoušky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jared Leto se dvěma fanoušky na festivalu Prague City Festival | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jared Leto se dvěma fanoušky na festivalu Prague City Festival | foto: youtube.com

PRAHA První ročník nového hudebního festivalu Prague City Festival, který se ve čtvrtek konal na pražském Výstavišti, navštívilo podle pořadatelů 10 000 lidí.

Na dvou pódiích se představily téměř dvě desítky účinkujících, produkci dnes v ranních hodinách zakončila dýdžejská čtveřice Olav Basoski, Tommyboy z Crazibizy, NDKj a Chris Sadler. Velký úspěch mělo vystoupení skupiny The Hives, část diváků byla zklamána produkcí formace 30 Seconds To Mars.

Švédští The Hives na festival přijeli v roli náhradníků za Blink-182, kteří se omluvili kvůli natáčení desky. Diváky strhli svou energickou show, ke které přispíval zejména frontman Howlin' Pelle Amqvist, který stačil zpívat i lézt po konstrukci jeviště.

Syrově znějící rocková skupina nakonec naplnila slova bubeníka Chrise Dangerouse, který před vystoupením prohlásil, že kapela vezme Prahu útokem jako Švédové za třicetileté války.

Koncert 30 Seconds To Mars sliboval mimořádnou audiovizuální podívanou, bohatou na světla i projekce, kterou zajišťoval bezmála čtyřicetičlenný technický a produkční personál.

Fanoušci na pódiu

Kapelu přivítal nadšený křik stovek dívek pod pódiem, které s ní odzpívaly hity jako A Beautiful Lie, This Is War nebo Closer to the Edge podpořené efektní projekcí. Nešlo však přeslechnout, že kytarista a zpěvák Jared Leto není ve formě.

"Jared má potíže z hlasivkami, zkrátil kvůli tomu i odpolední rozhovory s novináři," řekla mluvčí festivalu Kateřina Dědková.

Jared bojoval se svými zdravotními potížemi i za pomoci diváků, které často zapojoval do zpěvu, v jedné skladbě na jeviště pozval i dvojčata z předních řad a dlouho s mladou dívkou a chlapcem konverzoval.

Na konci koncertu 30 Seconds To Mars se na výzvu kapely na jeviště nahrnulo několik desítek nadšených fanoušků, jiní v hledišti neskrývali zklamání nad rozpačitým vystoupením.

Hudební lahůdky na uzavřené stage

Na druhé scéně v pravém křídle Průmyslového paláce se kolem půlnoci představily další avizované hvězdy, americká hiphopová skupina House of Pain s rapperem Everlastem.

Formace, která v těchto dnech slaví dvacáté výročí svého vzniku, nabídla pestrý rap se skladbami jako Danny Boy, Danny Boy. Slavná skupina proslulá mísením kytar a rapu, která je zastoupena i na slavném soundtracku k filmu Judgment Night, oslaví své výročí na dnešním večerním samostatném koncertu v pražském klubu MeetFactory.

V odpoledním programu přítomní sledovali například ska-punk a reggae makedonské skupiny Superhiks, svěží vystoupení irsko-amerických Flogging Molly nebo živelných Gogol Bordello.

S úspěchem se setkal koncert amerických rockerů Gaslight Anthem. Čtveřice, která debutovala před čtyřmi lety deskou Sink Or Swim, dokázala, proč se v roce 2008 stala první kapelou, kterou dal renomovaný hudební časopis Kerrang! na titulní stranu, aniž o ní dříve napsal jediné slovo.

Nezapomeňte na letní festivaly

Klára Vytisková a Toxique

Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku letních festivalů. Podívejte se na přehlednou časovou osu se základními informacemi o akcích v Česku.

Více informací najdete ZDE.

Některá vystoupení poznamenaly špatné podmínky, které muzikantům i divákům nabízí Průmyslový palác. Na potíže se zvukem i vydýchaným vzduchem doplatily kapely Skindread, Hadouken i Support Lesbiens.

"Zvuk nebyl dobrý, všichni diváci, kteří tady na vystoupení vydrželi, jsou hrdinové," podotkl kytarista Support Lesbiens Hynek Toman.

Prague City Festival plánuje další ročník. Pořadatelé se již dohodli s kapelou Blink-182, která již potvrdila termín svého pražského vystoupení 29. června 2012.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse