19. července 2010 15:29 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Místopředseda ČSSD Urban se oženil. Vzal si bývalou asistentku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Milan Urban ve volebním štábu ČSSD. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Urban ve volebním štábu ČSSD. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Středočeský volební lídr a místopředseda sociální demokracie Milan Urban se o víkendu ve Zbraslavicích na Kutnohorsku oženil. Jeho manželkou se stala Helena Židková, která byla jeho asistentkou v Poslanecké sněmovně. Svatba se konala v okruhu nejbližších přátel rodiny, uvedl v tiskovém prohlášení místopředseda.

Jednapadesátiletý Urban je rozvedený. Z prvního manželství má tři děti.

Vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě. Vystřídal několik vysokých funkcí ve straně a ve sněmovně.

Místopředseda Urban se podle médií loni v létě objevil v Toskánsku se svou asistentkou Židkovou na dovolené v témže místě, kde trávili dovolenou předseda ODS Mirek Topolánek, šéf energetické společnosti ČEZ Martin Roman a další politikové a lobbisté.

Posledním z vysokých představitelů sociální demokracie, který se rozvedl a znovu oženil, byl expředseda Jiří Paroubek. V roce 2007 si vzal Petru Kováčovou. Seznámil se s ní, když jako tlumočnice pracovala pro ČSSD.

Svatební obřad se konal v hotelu Esplanade v Mariánských Lázních. Svatba ho přišla na 120.000 korun. Větší část z toho uhradili podle tradice rodiče nevěsty, uvedl tehdy ženich. Loni v listopadu se jim narodila dcera Margarita.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz