Mistr se přiblížil vyřazení, utrpěl další debakl

OSTRAVA Hokejistům pražské Slavie se obhajoba titulu pořádně vzdaluje. Mistr prohrál čtvrté utkání čtvrtfinále ve Vítkovicích rozdílem třídy 2:7 a jediná porážka ho dělí od vyřazení.

Vítkovice–Slavia 7:2 Domácí o třetí výhře rozhodli mocným nástupem do druhé části, v níž nastříleli v rozmezí necelých čtyř minut tři góly. Slavia ještě snížila na 2:3, ale na víc se nevzmohla a lepší soupeř ji v závěru rozložil dalšími čtyřmi brankami.

Domácí se posílili o uzdraveného bijce Varaďu a na soupeře znovu vlétli ve velkém stylu. Tlak, důraz, výborné bruslení, tím vším Vítkovičtí v úvodních minutách nedali soupeři dýchat. Pražané tentokrát doplatili zejména na mizernou koncovku. Vítkovice je o tom přesvědčily drtivým úvodem druhé části. Kombinaci v početní výhodě zakončil už v osmnácté vteřině neobsazený Krenželok ranou pod horní tyčku a už za 22 sekund na něj navázal i Varaďa, který se protáhl zpoza branky a zasunul puk pod Furchem do sítě. Zničující čtyřminutovku korunoval Hruška, který z úhlu přehodil ležícího Furcha potřetí.

Z kleští nátlakového hokeje a náporu soupeře se mistr vymanil až v polovině utkání Doležalovým gólem. Vydřené góly Pražanů však kontrastovaly s hokejovou lehkostí domácích. Hosty do dvougólového rozdílu zpátky srazil Svačina, který po brejku zavěsil pod tyčku a de facto rozhodl.

Branky a nahrávky: 21. Krenželok (Kvapil, J. Štefanka), 21. Varaďa (Hubáček, Burger), 25. R. Hruška (Ujčík, Svačina), 36. Svačina (R. Hruška, Ujčík), 41. Hubáček (Varaďa, Burger), 45. Kvapil (Klimek, M. Barinka), 55. Jurečka (Hubáček, M. Barinka) - 29. Doležal (Vašíček, Bednář), 36. Tomica (Bednář). Rozhodčí: Hodek, Polák - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 9:12, navíc Krstev 10 min., Ujčík -Doležal oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 9138. Třetiny: 0:0, 4:2, 3:0.