21. září 2009 17:51 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Mistři beatboxu Bauchklang se vracejí po dvou letech do Prahy

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Bauchklang | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bauchklang | foto: Per Tramer

PRAHA Koncert populární beatboxové formace Bauchklang proběhne 3. října. V Paláci Akropolis se vedle rakouských beatboxerů představí také jejich pražský protějšek Beatburger Band.

Koncert

Bauchlang, Beatburger Band 3.10., 19.30, Akropolis, Praha
Vstupné: 350 Kč + poplatky, do 28. září za 290 Kč + poplatky. Předprodej v síti Ticketpro, Ticketstream a v Akropoli.

Energická vystoupení Bauchklang, ve kterém se mísí prvky elektronické muziky, dubu, triphopu i drum'n'bassu, jim kromě příznivců přineslo hned několik ocenění, mimo jiné dvě ceny Amadeus Awards (rakouské obdoby Grammy) a cenu Youngster of Arts Europe, kterou se pyšní například i operní diva Magdaléna Kožená. Art of human voice neboli umění lidského hlasu. To je spojení, které je pro Bauchklang velmi výstižné.

Od jejich posledního koncertu před dvěma lety stihli natočit živé album Live in Mumbai z indického turné a také nové studiové album Signs, které má vyjít v průběhu letošního podzimu. Nahrávání posledního alba pomalu vznikalo už od roku 2006. Zvukově zůstává věrné masivním basám, výraznému kopáku a krystalicky čistým syntetickým tónům. Oproti předchozím albům se Bauchklang s mnohem větší pečlivostí věnují textům, které se stávají důležitou součástí jejich tvorby.

Na připravovaném koncertě v paláci Akropolis fanoušci uslyší jak starší hity jako Rythm of Time, Barking News nebo Love, ale i novinky z chystaného alba Signs. Po skončení koncertu bude program pokračovat na Malé scéně a Divadelním baru až do ranních hodin. Do 28. září jsou vstupenky k dostání za 290 Kč + poplatky. Do Prahy přijedou Bauchklang v pětičlenné sestavě.

Více na stránkách myspace.com/bauchklang.

kul, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz