Mistrovství světa ve fotbale Jižní Afrika 2010

NES NA MS

* Skupina G 16.00 Portugalsko - Brazílie (ČT 2) komentuje Jaromír Bosák Nejen první místo ve skupině bude v sázce mezi favority celého šampionátu. Oba týmy sehrají i velkou bitvu o sebevědomí, protože úspěch ve vzájemném utkání může znamenat významnou psychickou vzpruhu.

16.00 KLDR - Pobřeží slonoviny (ČT 4) komentuje David Kalous Do osmifinále by „slony“ posunula nepravděpodobná souhra okolností - museli by proti již vyřazeným Severním Korejcům vyhrát, dohnat devítigólovou ztrátu ve skóre na Portugalce a zároveň spoléhat na to, že tým kolem Cristiana Ronalda prohraje ve stejném čase s Brazílií.

* Skupina H 20.30 Chile - Španělsko (ČT 2) komentuje Pavel Čapek Pokud chtějí úřadující mistři Evropy postoupit, musí při očekávané výhře Švýcarů proti Hondurasu porazit Chile. To se ale prezentuje téměř neprostupnou obranou a odborníci ho pasují na černého koně šampionátu.

20.30 Švýcarsko - Honduras (ČT 4) komentuje Vlastimil Vlášek Švýcaři mají osud ve svých rukou: postoupit mohou po nerozhodném výsledku, dokonce i po těsné prohře, ale výhra o dvě branky jim dá jistotu.

Honduras 2 0 0 2 0:3 0

Slovensko 3 Itálie 2 Branky: 25. a 73. Vittek, 89. Kopúnek -81. Di Natale, 90.+2 Quagliarella. Rozhodčí: Webb - Cann, Mullarkey (všichni Angl.). ŽK: Štrba, Vittek, Pekarík, Mucha - Cannavaro, Pepe, Quagliarella. Diváci: 61 000. Poločas: 1:0. Slovensko: Mucha - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Zabavník - Štrba (87. Kopúnek), Kucka - Stoch, Hamšík, Jendrišek (90. Petráš) - Vittek (90. Šesták). Itálie: Marchetti - Zambrotta, Cannavaro, Chiellini, Criscito (46. Maggio) - Gattuso (46. Quagliarella), De Rossi, Montolivo (56. Pirlo) - Pepe, Iaquinta, Di Natale.

Paraguay 0 Nový Zéland 0 Rozhodčí: Nišimura - Sagara (oba Jap.), He Sang Čong (Korea). ŽK: Santa Cruz, Haedo - Nelsen. Diváci: 34 850. Paraguay: Villar - Caniza, Julio César Cáceres, Da Silva, Rodríguez - Riveros, Víctor Cáceres, Vera - Santa Cruz, Cardozo (66. Barriso), Haedo (67. Benítez). Nový Zéland: Paston - Reid, Nelsen, Smith - Bertos, Elliott, Vicelich, Lochhead - Killen (79. Brockie), Fallon (69. Wood), Smeltz.

Kamerun 1 Nizozemsko 2 Branky: 65. Eto'o z pen. - 36. Van Persie, 83. Huntelaar. Rozhodčí: Pozo - Basualto, Mondria (vš. Chile). ŽK: N'koulou, Mbia - Kuijt, Van der Vaart, Van Bronckhorst. Diváci: 63 093. Poločas: 0:1. Kamerun: Souleymanou - Njitap, N'koulo (73. R. Song), Mbia, Asou-Ekotto - Núgumo, Chedjou, Makoun, Bong (56. Aboubakar) - Choupo-Moting (72. Idrissou), Eto'o. Nizozemsko: Stekelenburg - Boulahrouz, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - Van Bommel, De Jong - Kuijt (66. Elia), Sneijder, Van der Vaart (73. Robben) - Van Persie (59. Huntelaar).

Dánsko 1 Japonsko 3 Branky: 81. Tomasson - 17. Honda, 30. Endo, 87. Okazaki. Rozhodčí: Damon -Ntagungira, Molefe (vš. JAR). ŽK: Kröldrup, Ch. Poulsen, Bendtner - Nagatomo, Endo. Diváci: 27 967. Poločas: 0:2. Dánsko: Sörensen - Jacobsen, Kröldrup (56. Larsen), Agger, S. Poulsen -Rommedahl, Kahlenberg (63. Eriksen), Ch. Poulsen, Jörgensen (34. J. Poulsen) -Bendtner, Tomasson. Japonsko: Kawašima - Komano, Nakazawa, Tulio, Nagatomo - Hasebe, Macui (74. Okazaki), Abe, Endo (90. Inamoto), Okubo (88. Konno) - Honda.

TVÁŘ DNE Kamil Kopúnek Tohle střídání se trenéru Weissovi povedlo. Střídající záložník Trnavy dvě minuty po svém příchodu na hřiště překonal italského brankáře a zvýšil na 3:1. Minutu před koncem zajistil Kamil Kopúnek Slovensku rozhodující náskok a prožil nejúžasnější okamžik ve své kariéře. Šestadvacetiletý hráč se trefil při devátém startu za slovenskou reprezentaci vůbec poprvé.

POSTUPOVÝ KLÍČ Co rozhoduje při bodové rovnosti? 1. gólový rozdíl ze všech zápasů 2. větší počet vstřelených gólů 3. vzájemné zápasy 4. gólový rozdíl ze vzájemných zápasů 5. větší počet vstřelených gólů ve vzájemných zápasech 6. los

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...