Mladíci načali MS v Kanadě debaklem

OTTAWA Krutou lekci dostali juniorští hokejoví reprezentanti v úvodním utkání na mistrovství světa do dvaceti let. V duelu s Kanadou inkasovali osm branek, ve všech herních činnostech proti zámořskému soupeři zaostali.

Prvních pět branek inkasoval brankář Tomáš Vošvrda, který dostal přednost před Dominikem Furchem, jenž jej ale v polovině zápasu vystřídal.

Hlavní rozdíl mezi oběma mužstvy byl podle něj v pohybu. „Byli jsme na utkání dobře připraveni, správně nahecováni. Musíme se po tomto debaklu otřepat a zlepšit se. Musíme náš výkon otočit a hrát úplně jinak,“ uvedl devatenáctiletý brankář. Podle něj utkání výrazně ovlivnila první branka Kanady v čase 19:57. „Dostali jsme gól a jakoby se sesypali. To se nesmí stávat. Musíme se polepšit a říci si něco v šatně,“ poznamenal Vošvrda.

Podle kapitána Davida Šticha byl největší rozdíl mezi týmy v přesilovkách. Zatímco Kanada využila dvě, Češi se v nich neprosadili, dokonce ani nedostali sebevědomého soupeře pod výraznější tlak.

„Kanada byla dvě minuty v našem pásmu, my jsme se tam naopak ani pomalu nedostali. Měli jsme možná dvě tři střely v přesilovce, oni v nich skórovali do prázdné brány po výborných kombinacích,“ uvedl Štich. I on souhlasil s tím, že pro vývoj zápasu byl důležitý první gól tři sekundy před koncem první dvacetiminutovky. „Nechali jsme se zbytečně dvě minuty před koncem první třetiny vyloučit a vstřelený gól je dostal na koně. Branka jim jen pomohla,“ konstatoval Štich.

V noci na dnešek se juniorští reprezentanti střetli s dalším favorizovaným týmem – USA.

Kanada–Česko 8:1. Branky a nahrávky: 20. Tavares (Jordan Eberle, Ellis), 23. Tavares (Jordan Eberle, Hodgson), 28. Esposito (Tavares), 29. Ellis (Boychuk, Hodgson), 34. Ennis (Sonne), 43. Di Domenico (Ennis, Boychuk), 49. Boychuk, 52. Pietrangelo (Ellis, Di Domenico) – 58. Káňa (Roman). Rozhodčí: Laaksonen, Levonen – Terho (všichni Fin.), Takula (Švéd.). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 19 622 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 4:0, 3:1.

Další výsledky MS – skupina A: Kazachstán–Německo 0:9. Skupina B: Finsko– Švédsko 1:3, Slovensko–Lotyšsko 7:2, Rusko - Finsko 5:2.