2. srpna 2010 9:52, aktualizováno  16:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mladík chtěl zachránit topícího se kamaráda, sám však utonul

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Rybník - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rybník - ilustrační foto | foto: Shutterstock

OSTRAVA Ostravští policisté v pondělí odpoledne našli tělo šestnáctiletého chlapce, který v neděli skočil do řeky Ostravice, aby zachránil svého tonoucího kamaráda. Tělo objevili v řece několik kilometrů po proudu od jezu v Ostravě-Hrabové, kde se nešťastná událost stala.

Oznámila to mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. O rok staršímu mladíkovi se podařilo zachránit.

Pátrací akce, do níž byly po nedělním neúspěšném hledání nasazeny i dnes desítky policistů, hasičů, strážníků i potápěčů, skončila před 14:00.

Podrobnosti k nálezu těla mluvčí nechtěla sdělit s ohledem na chlapcovu rodinu.

Oba mladíci se vraceli se svými kamarády v neděli večer z fotbalu, v řece se chtěli vykoupat. Jeden z nich se začal topit, druhý skočil do vody, aby mu pomohl. Sedmnáctiletému mladíkovi se podařilo zachytit plovoucí klády, jeho kamaráda však stáhl proud pod splav.

Prvního tonoucího chlapce, který byl ve vodě asi 15 minut, převezli záchranáři do městské nemocnice v Ostravě. "Byl při vědomí a mimo ohrožení života," upřesnil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Okolnosti případu policie nadále prověřuje. Stále vyšetřuje i utonutí sedmnáctiletého mladíka, který zemřel v nemocnici na následky tonutí. V pátek 23. července se topil na letním koupališti v Ostravě-Porubě nedaleko skokanského můstku, z něhož podle policie skákali do vody lidé na skákacích botách.

Policie prověřuje, zda organizátoři sportovní akce neporušili své povinnosti. "Policejní komisař zahájil úkony trestního řízení pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti," dodala mluvčí. Pachateli hrozí až čtyři roky vězení.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz