Mladíky čeká jen boj o udržení

REGINA Nečekaně jim svitla naděje na záchranu zpackaného turnaje, jenže včera zhasla. Definitivně.

Čeští hokejisté do dvaceti let na světovém šampionátu nezvládli klíčové utkání o postup ze skupiny a s Ruskem prohráli 2:5.

Místo boje o medaile tak juniorský výběr čeká jen boj o udržení v elitní skupině mistrovství světa.

Proti sborné přitom Češi nebyli daleko od vytoužené výhry: šest minut před koncem duelu vyrovnali a k postupu jim chyběl jeden gól. „Z naší strany to bylo nejlépe odehrané utkání na turnaji. Bohužel jsme ho nedotáhli do šťastného konce. Gól Rusů na 3:2 nás položil,“ řekl útočník Andrej Nestrašil.

Kouč Jaromír Šindel klíčový moment zápasu ohodnotil lakonicky. „Stav 2:2, šest minut do konce, zatmění slunce v některých hlavách, a tak to dopadlo,“ uvedl.

Jeho hráči se hnali dopředu, ale ve většině případů ztroskotali na gólmanu Igoru Bobkovovi. Ten předváděl mezi tyčemi neuvěřitelné kousky. Po zápase byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

„Naše mužstvo ukázalo, že má sílu. Bohužel všichni hráči nejsou v ideální formě. Od některých jsme však čekali víc, a to je ten důvod, proč jsme nepostoupili,“ hledal Šindel příčiny vyřazení.

Sen o medaili se rozplynul, může však být ještě hůř. Český tým nyní čeká boj záchranu. Zítra od 19.00 SEČ nastoupí proti Lotyšsku a v pondělí proti Slovensku.

Ze čtveřice týmů ve skupině sestoupí dva celky, které za rok na příštím juniorském šampionátu nahradí Německo a Norsko.