2. srpna 2010 10:49 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Monacký kníže si svou plavkyni vezme o týden dřív

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
9. místo. Monacký panovník Albert II. (50). Od roku 2005 vládne Monackému knížectví, je synem Grace Kellyové, má dvě nemanželské děti. V červenci se chce poprvé oženit, s bývalou jihoafrickou plavkyní.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 9. místo. Monacký panovník Albert II. (50). Od roku 2005 vládne Monackému knížectví, je synem Grace Kellyové, má dvě nemanželské děti. V červenci se chce poprvé oženit, s bývalou jihoafrickou plavkyní. | foto: Reuters

MONTE CARLO Monacký kníže Albert II. si vezme za manželku bývalou jihoafrickou plavkyni Charlene Wittstockovou již 2. a 3. července 2011. Původně plánovaný termín svatby byl 8. a 9. července příštího roku.

Změna termínu má podle paláce dva důvody. Tím prvním je, že 5. až 9. července bude v Durbanu zasedat Mezinárodní olympijský výbor, jehož je Albert II. členem. Kníže si také přál, aby první zahraniční cesta jeho manželky vedla do její rodné země.Kníže Albert s Charlene

Zasnoubení dvaapadesátiletého knížete s dvaatřicetiletou Jihoafričankou oznámil palác 23. června. Slavný pár se seznámil v roce 2000, když Wittstocková byla v Monaku na plaveckých závodech. Svůj vztah zveřejnil v roce 2006, od kdy Wittstocková žije trvale v Monaku.

Čtěte také:

V Monaku půjde o první svatbu vládnoucího knížete od roku 1956, kdy si Albertův otec Rainier III. bral hollywoodskou herečku Grace Kellyovou. Ta zemřela v roce 1982 při dopravní nehodě. Albert nastoupil na trůn po otcově smrti v červenci 2005.

Dvoudenní termín svatby v červenci 2011 vysvětlily monacké zdroje již dříve tím, že pár první den uzavře občanský sňatek, zatímco druhý den se uskuteční církevní obřad.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz