Diskuse k článku: MACHÁČEK: Co když Trump přijde o Německo

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 35
  • Poslední: 22.2. 2019 4:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
T. Cerny 22.2.2019 4:39

P. Machacek i ja mam z naprosto nevypocitatelneho trumpa nesrovnatelne vetsi strach nez treba z bezvyznamne severni Korea nebo z Iranu protoze neco takoveho jako toho samozvane vehlasneho perigenitalniho palpatora USA za presidenta jeste nemela. Ale co se tyce tech cel na auta , v tom mate jiste pravdu - USA doposavad aplikovaly sotva 3% clo na evropske automobily , EU pak 10% na automobily z USA coz neni spravedlive. A jestli nyni uvali USA 25% clo na auta z nasi EU ( k niz bohuzel patri i Vase cesko ) nepovede se dobre nejen Nemecku , ale daleko citliveji bude postizeno i Cesku.

T. Cerny 22.2.2019 4:31

p.kusak , ackoli si uz skoro 50let smim uzivat tu bezbrehou svobodu a demokracii nasi EU v nemecku, samozrejme ze miluji ten nadherny melting pot vsech nabozenstvi , barev kuze a ras USA.Ale USA to neni jiste ten neskutecny magor 72 lety trump ktery bezesporu je dle vlatnich slov "favorisovan cizimi zenami v jeho perivulvarnich palpacich".USA je nesrovnatelne s tomto udesnym neprosto bezvyznamnym Ceskem uz treba jenom v tom , ze v US parlamentu smeji muslimske poslankyne nosit satky na hlave coz si v tomto udesnem malickem cesku nikdo , ani vy p. kusak nedovedete vubec predstavit. Apropos - mne je islam osobne naprosto cizi ale chovani ceska a ostatnich zemi vychodni EU k uprchlikum je udes non plus ultra.Take osobne nechapu , co delaji vychodni zeme jako Cesko , polsko madarsko a spol. u nas v EU ale muj pohled jiste neni representativni pro nasi zapadni EU.

T. Cerny 22.2.2019 4:16

Pan Machacek toho o situaciv Nemcku vi velmi malo. Takopve pitominy , jako ze nikdo v Nemcku neposuzuje historii adekvatne, to hranici s ignoranci stale se smejiciho p. machacka z ceska.Bezesporu , ze nacisticti krestane provedli nejvetsi bestiality v dejinach sveta bestialni vrazdou 6 mil. cikanu , homosexualu, dusevne chorych a zidu.A k tomu se samozrejme kajicne hlasi neprosto vsichni nemecti politici s vyjimkou odpornych extremne pravicovych neonacistu a AfD kterou dokonce k nam jezdi podporovat i cesky buransky zlodej Klaus .P. Machackovi patrne velmi imponuje magor Trump chvastajici se coram publico , ze " si cizi zeny od nej nechaji rady sahat mezi nohy , protoze je slavny .72 lety Trump je to nejodpornejsi co v tom nadhernem melting pot vsech nabozenstvi , ras a barev kuze USA kdy bylo.A cesky Zeman mrne skemra o prijetio u nej.

F. Kusák 21.2.2019 14:56

Hodnotím-li Německo a USA, pak jednoznačně vítězí Američané. Německu "vděčíme" za dvě světové války, Marxizmus, Lenina v Rusku i s revolucí, totalitní režim ve střední Evropě a celkový úpadek společnosti. Nebýt Američanů, nevím jak by obě světové války skončily, nepadla by železná opona a koneckonců, nevzniklo by ani samostatné Československo. Je toho ještě mnohem víc, ale USA je náš jediný opravdový spojenec.

M. Rohovský 21.2.2019 0:14

Německo opravdu třeba v rámci EU jedná pouze na základě široké shody viz. Nord stream 2, uprchlíci, dodržování Dublinské smlouvy atd. Pane Koreni, asi žijeme každý na jiné planetě.

I. Koreň 21.2.2019 1:01

Myslím, že nežijeme. Nordstream vůbec nepatří do kompetence EU a ohledně uprchlíků Německo žádnou evropskou smlouvu, ani dublinskou, neporušilo. D. s. umožňuje ve výjimečných situacích přijmout uprchlíky z bezpečných zemí. A na přijetí i velkého množství uprchlíků byla v letech 2015/16 v Německu shoda velkou většinou.

I. Koreň 20.2.2019 20:34

Problémem vztahu Němců k USA není jejich neznalost historie, ale úplně jiná politická kultura - zvlášť ta republikánská. Němci jsou totiž ve velké většině proti jednostrannému, nebo dokonce násilnému vynucování zájmů velmocemi. Historie je přesvědčila, že pravidla a dohody vždycky fungují líp a déle než síla a svévole. Proto měli problém s politikou prezidenta Bushe ml. (např. s invazí do Iráku), a teď mají problém s chováním a politikou Trumpa. Málo platné, prezident USA reprezentuje celou zemi a Američané si ho zvolili pro to, jaký je. Těžko někdo může neoblíbenost USA vysvětlovat nedostatkem pozitivní propagandy v Německu - skutečný důvod je rozdílná kultura.

J. Zima 21.2.2019 0:22

"Němci jsou totiž ve velké většině proti jednostrannému, nebo dokonce násilnému vynucování zájmů velmocemi." A proto když se hlasovalo o kvótách, tak prosadili, aby se hlasovalo v radě ministrů a ne v Evropské radě, aby mohli neposlušné východní státy přehlasovat a pak vyhrožovat zastavením dotací z EU. Stejný nevybíravý tlak vyvíjejí na energetickou politiku, kde se snaží udat své "zelené" produkty a vnucují svoji antijadernou politiku.

I. Koreň 21.2.2019 0:47

Pane Zimo, Evropská rada a Rada ministrů je totéž a hlasování je jednomyslné nebo kvalifikovanou většinou podle agendy, ne podle přání členů. O azylových záležitostech se hlasuje kv. většinou a my jsme byli přehlasováni ne Německem, ale dokonce velkou kvalifikovanou většinou ostatních členů EU. Mimochodem, právě azylová politika budí v ČR tolik emocí právě proto, že je zde - a v celé V4 - jiná politická kultura než na Západě. Netvrdím že lepší nebo horší, prostě jiná. Jiný žebříček hodnot. Ještě se zeptám: Jak Německo vnucuje druhým svou bezjadernou politiku?

V. Petr 20.2.2019 19:22

Pokud Němci namísto zbrojení živí africké diktátory, pak zasluhují akorát nakopat okovanou botou!

Zkuste si představit, že by Stalin po WW2 okupoval celé Německo. Východní Němci na jeho armádu vzpomínají dodnes...

M. Vaněk 20.2.2019 17:57

Pane Macháčku, máte vůbec povědomí, že USA přivedly pseudožalobami a pokutami německé banky a automobilky "zu grunt" ? Že USA nepřivedly do Německa žádnou "svobodu", ale chovají se k Německu stále jako k poražené zemi ? Váš komentář je nesmírně naivní a hloupý a o americké ekonomické moci a moci SLužeb nevíte vůbec nic.

Němci nedůlvěřují Američanům právem, protože jejich buzi-nadvládu reálně pociťují.

Vám se jako informace dosytává pouze propaganda.

J. Šváb 20.2.2019 18:08

Kdyby nebylo USA tak je Francie po II.SV finančně zrujnovala.Tam kde jsou nyní můžou děkovat právě jim.

M. Vaněk 20.2.2019 18:10

Bývávalo. Teď USA sají Německo jako upíři. Žaloby, pokuty, vnucené sankce.

P. Pruner 20.2.2019 18:25

Historie není mrtvá: Ale ono Německo je poraženou zemí a má tam americkou armádu, která není vůbec symbolická. Proti sjednocení Německa byla např. V.Británie. Co se týče emisí, tak německé automobilky skutečně švindlovaly, aby splnily nesmyslné limity. A teď musí platit, USA je právní stát.

V. Petr 20.2.2019 19:24

Automobilky se nebyly a nejsou ochotny rázně postavit zelené pakáži a tak dopadly tak, jak dopadly. Měly jasně křičet, že limity jsou nesmyslné!

P. Pruner 20.2.2019 19:55

To máte pravdu. Nedokázali se vzepřít politikům.

M. Vaněk 20.2.2019 20:27

Ano, jenže Američané se dozví o čemkoliv "na hraně" přes Služby , odposlechy a dobře placené práskače a tahají peníze z hříšníků jako mafiáni selektivně. Deutsche Bank vybrakovali za údajní podvody z hypotéční krize, tu ale rozjely americké banky. Jsou to skety.

J. Šváb 21.2.2019 17:28

Němci minulí týden zveřejnili v tichosti praní černých peněz zkrze DeutscheBank s podporou Dánské banky.Němci jsou šelmy co se obchodu týče a jsou schopni potopit kohokoli kdo jim bude překážet.Nyní mají v hledáčku Trumpa který je denně pranýřován proto,že jim šlápl na kuří oko.USA je největší obchodní partner Německa.

M. Vaněk 21.2.2019 17:33

Proboha, co to plácáte pane Šváb ? Němci jdou z průšvihu do průšvihu, právě pomocí provalů, odposlechů a a donášek americkým Službám a Američané ždímají Němce pokutami o sto péro. A vy to obracíte, že jsou fikaní Němci ! :-). To je opravdu směšné. NE ! Jsou odposlouchaní, vydíraní a pokutovaní za kdejakou spornou událost, což jsou jak emisní limity, tak "praní špinavých peněz", tak jakési "nadceněné produkty" v době hypotéční krize.

P. Harabaska 20.2.2019 17:25

Vůbec nejde o to, co si myslí nějací Němci v nějakém průzkumu. Německá vláda je pre-defekována při pomyšlení, že by se mohla odvážit říct Američanům na něco NE, i kdyby nakrásně Američané nechali Německo mimo svoji pozornost.

P. Pruner 20.2.2019 16:46

Pan Macháček to napsal střízlivě. Kampaň na německých webech proti USA a zejména Trumpovi je větší než kritika Putina či Číny, namnoze většinou subjektivní a zjednodušená. Tak jako kdysi v minulosti šíří německá média a mnozí politici kampaně proti zdravému rozumu - rušení i moderních jaderných elektráren pokračuje těmi uhelnými, ekologická odpovědnost byla nahrazena ekologismem, obdobně v jiných sférách kvete genderismus, prosazování jinak orientovaných menšin na úkor většiny, rozbíjení rodiny, ničení vlastního národa ilegální imigrací, tolerování radikalizace muslimů Saudy.

Německá cla jsou většinou vyšší než ta americká a USA nechce doplácet, protože má pasivní obchodní bilanci. Konkrétně u aut citujme: "Spojené státy nyní uplatňují dovozní clo 25 procent na lehké nákladní vozy a pickupy a 2,5 procenta na menší auta. EU má na dovoz aut z USA jednotné clo deset procent." Takže na auto kategorie Golfa je německé dovozní clo 4x větší než to americké.

S. Nováková 20.2.2019 17:21

Vy mi pripominate nekdejsiho komunistickeho moderatora Moravka, jak zvanil o "stvave KAMPANI Svobodne Evropy". Asi stejne rvou dneska o kampani ti, kteri celi opravnene kritice

A co se tyče amerických aut, tady nelze vic, nez co jim odkazal jeden nemecky ministr - at vyrabeji hezci a lepsi auta, pak je nekdo treba koupi.

Takze nechte to na lidech, jaka auta si udou kupovat.

P. Harabaska 20.2.2019 17:32

Pán má pravdu. Naopak vy připomínáte některé aktivistické moderátory v ČT, kteří včera tvrdili, že bez nás to v Afghánistánu nemůže jít, ale hned poté, co US řeknou, že z Afgh. odejdou, rádi opakují, že odejdeme také. Ad auto: Evropská a vůbec cizí auta jsou v USA levnější než ta americká. Ovšem filozofie zaměstnavatelů v USA je jiná. Můj známý, pracovník am. elektrárenské firmy si koupil japonské auto. Hezčí, plně srovnatelné s americkým autem stejné třídy, ale levnější. Když se snižovaly stavy zaměstnanců, byl první na řadě. Řekli mu, aby ho zaměstnala ta japonská firma, od níž si koupil auto. To je americký patriotismus.

P. Pruner 20.2.2019 18:22

Paní Nováková, já každý den nahlédnu do pár německy píšících mainstreamových webů a rozumím tomu co tam píší. Doporučuji totéž i Vám a sama si ověřit fakta a podle nich psát. Pokud jste doprava, tak v USA je dobrý Breitbart.

Pro žádná auta jsem neagitoval, jen porovnával cla, obě země vyrábí špičková auta. Já mám Forda od roku 2011 a musím zaklepat - neměl sebemenší (!) závadu byť jezdím víceméně každý den, takže nemám žádný důvod k výměně.

J. Šváb 20.2.2019 18:05

Vzhledem k tomu,že se v Německu pohybuji vám dávám za pravdu.Ostatně největší obchodní obrat má Německo s USA.

K. Wimmer 20.2.2019 19:28

V Nemecku je praktikovana prikladna moderni demokracie,coz se o Trumpovem pojeti sveta rici neda.A k tomu patri uzasna tolerance ,kterou svym prispevkem dokladate.Ekologicke mysleni dnesniho Nemecka bude v Cesku pozitivne hodnoceno az bude pozde ,jestli uz davno neni.K tem clum doslo dohodou pred dlouhou dobou a neni to tak cernobile jak to licite.Vse se da zmenit novymi dohodami ,ale ne narizenim pana Trumpa,ktery ma ostatne kvuli nedemokratickym postupum cim dal vice problemu doma .Anglie se v soucasnosti naopak nejvic na Nemecko muze spolehnout.,coz Anglicane dobre vedi.Po Brexitu bude toto spojeni velice dulezite! USA udelala pro Nemecko po valce a co se tyka sjednoceni nejvic,za coz jsou Nemci dodnes velice vdecni a neustale na to upozornuji ,ale to nema co delat s Trumpem!!!

J. Zima 21.2.2019 0:15

"V Německu je praktikována příkladná moderní demokracie." Vy byste mě rozesmál, kdyby to nebylo tak smutné. Mluvíte o tom Německu, kde jsou novináři odsuzováni za publikaci historických snímků, lidé vyhazováni z práce když řeknou něco, co jde proti tzv. politické korektnosti a kde bývalá agentka Stasi kontroluje příspěvky na sociálních sítích, zda nejsou "nenávistné"?

T. Kohout 20.2.2019 16:41

Jednou -snad- bude v USA jiný president a tím mohou přijít i jiné vztahy. Pokud si to ovšem Don neprodlouží do aleluja. Tendenci k tomu nepochybně má. Obdivuje ("je zamilován") do Kima, který to má na furt.

P. Pruner 20.2.2019 16:47

Snad pro Boha nechcete srovnávat americkou a severokorejskou demokracii a volební systém.

K. Wimmer 20.2.2019 16:37

Vsechny problemy se daji resit rozumne.Jednoznacne ve vztazich,Nemecko-USA ,coz potvrdila i velka delegace prednich politiku USA v Mnichove minuly weekend je Trump TEN PROBLEM a delegace prosila Nemce o trpelivost s timto zivlem.

Najdete na Lidovky.cz