Diskuse k článku: MACHÁČEK: Euro slaví dvacet let. Úspěch je, že vydrželo

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 5.1. 2019 7:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
S. Sidlichovsky 5.1.2019 7:13

Vyslechněme ty, kteří nepochybně o tom vědí hodně.

Nelze najít nějakého významnějšího ekonoma, který by se Eura zastával. Po otci zakladateli prof. Otmaru Issingovi ("jednoho dne ten domeček z karet zkolabuje") varuje před Eurem i slavný think tank Jacquese Delorse Notre Europe( "nepřežije příští globální recesi"), tak třeba ještě francouzský min. financí Bruno Le Mair ("Euro je nebezpečně zranitelné v případě příští globální recese. Nemůže přežít bez EU ministerstva financí a aparátu fiskálního federalismu") nebo poradce Macrona prof. Pisani-Ferry (přežití eura dnes stojí na strachu z důsledků toho, co by se stalo, kdyby se eurozóna rozpadla, místo toho, aby stálo na očekávání, že přinese stabilitu a prosperitu“. I Macron nedávno řekl, že pokud by se konalo referendum o EU ve Francii, dopadlo by pravděpodobně stejně jako v UK.

P. Götze 4.1.2019 10:38

Uspech eura by se taky dal parafrazovat rcenim "Operace se zdarila, pacient zemrel". Euro chradne v globalnim meritku uz 10 let. A ty problemy, co vygenerovalo euro nekterym clenskym zemim, no, zrejme by se obesli. Ono to totiz nelze porovnat se situaci, kdyby zeme euro neprijaly.

R. Folwarczna 3.1.2019 19:48

Dost mi tu chybí informace, že díky euru je EU ekonomickou velmocí a tím pádem rovnocennym partnerem pro vyjednávání s USA. Obchodní dohoda mezi EU a Japonskem také není zmíněna, to se v Babiš plátku holt nehodí.

P. Čada 3.1.2019 19:59

... tato informace chybí oprávněně, protože není pravdivá

R. Folwarczna 3.1.2019 21:59

Loni v červenci dospěli Juncker a Trump k dohodě o bezcelni výměně zboží mezi EU a USA.

J. Zima 4.1.2019 2:28

To není pravda. Byla uzavřena pouze částečná dohoda, která vynechává veškeré sporné oblasti např. geneticky modifikované potraviny. Dohoda byla uzavřena hlavně proto, aby se Trump před listopadovými volbami měl čím vykázat. Praktický význam je omezený, došlo jen k harmonizaci určitých standardů a procedur. O bezcelní výměně zboží nemůže být řeč.

J. Krajíček 3.1.2019 22:08

Pro tebe není pravdivá. Pro všechny ostatní ano.

Š. Apolen 4.1.2019 1:20

Jsou zde lidé, jako čepičář v "Městečku na dlani". "Já nepřistoupím na to ódium. To je Tabula rasa ". A to byl čepičář přesvědčen, že se to týká místního pohodného.

P. Götze 4.1.2019 10:40

Pletete si hrusky a jabka. EU je uplne stejmnou ekonomickou velmoci, jako by byla bez Eura.

Najdete na Lidovky.cz