Sobota 6. března 2021svátek má Miroslav 3 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

MACHÁČEK: Evropský den D a Řecko bez spojenců

Dnes je v Evropě den D. V Minsku se dojednává příměří a v Bruselu se jedná o řeckém dluhu. Výsledek obou událostí bude mít silné a dalekosáhlé geopolitické důsledky a razantní dopad na budoucnost Evropy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 11.2.2015 19:33

Re: Snad je lepší sousedit s demokratickou zemí,

Myslím, ze nás tento názor přijde ještě hodně draho. Nebýt nabídky asociační dohody, mohl v Kyjevě dřepet dosud Janukovyč a byl by klid. Mne teda Ukrajina s Janukovycem mohla být stejně tak ukradena jako to Bělorusko s Lukasenkem. Zbytečné jsme přišli o nárazníkové pasmo mezi Ruskem a Evropou.

J. Václav 11.2.2015 18:58

Snad je lepší sousedit s demokratickou zemí,

než s nějakou diktaturou, typu Běloruska, ne. Podporovat Ukrajinu není vrtání, lepší než dělat, že se nás to netýká.

J. Václav 11.2.2015 18:55

Není to pravda,

Lenin se zhlédl v Marxovi ještě dávno před tím, než se stal známým v Německu. Německo, kterém mělo problémy s válkou s Ruskem, Lenina jen využilo pro svržení cara a spoléhali na to, že Rusko válku ukončí, což se také stalo a proto, také Lenina financovalo přímo ze státních peněz. Neměli ovšem tušení jaké z toho budou v budoucnu problémy.

K. Janyška 11.2.2015 18:26

Re: Pokud se Ukrajina nestane demokratickou zemí,

Do Ruska přitáhli socialismus, tedy jeho odrůdu, bolševismus, Němci. Dokonce Lenina do Ruska vyslali a financovali ho... Dzp.

K. Janyška 11.2.2015 18:24

Macháček, Macháček, bez znalosti teorie spontánních řádů

jen tak plkáte, jako ostatní. A už pěkně dlouho... Dzp.

P. Boublíková 11.2.2015 18:05

Re: Pokud se Ukrajina nestane demokratickou zemí,

Našim výsostným zájmem bylo mít mezi sebou a Ruskem druhé Bělorusko, stabilní diktaturu. A ne do toho vrtat. Kdy přijde na řadu Bělorusko?

J. Václav 11.2.2015 17:04

Pokud se Ukrajina nestane demokratickou zemí,

svrchovanou a orientovanou na západ, je i celá naše demokracie k ničemu. Vliv Ruska a neobolševizmu bude stálý a v přímém kontaktu s naší společností. Naše společnost stále rozdělená na dvě skupiny, z nichž jedna je složená z pohrobků totality a nových komunistů, se tak nikdy nesjednotí a pro západ nebudeme důvěryhodným partnerem, ale jen příležitostí jak využít levnou pracovní sílu a zásobovat nás nekvalitním zbožím. Je naším výsostným zájmem, aby Ukrajina v boji za svobodu zvítězila a Rusko navždy otáhlo tam, kam patří, do stepí a lesů, kde stále čpí smrad samohonky a kyselé zelí. Tam se mohou rusové vyvíjet dál, třeba 200 let, než dohoní svět, alespoň na úroveň počátků 20. století, kdy vystřelili z té proklaté Aurory.

J. Mrázek 11.2.2015 15:12

Den Dé,hodina Há, průsšvih Pé...

Jak dlouho nám ten domeček z karet, vydávaný za alpskou pevnost, vydrží ? Do velikonoc? A co potom? Znovu pod Moskvu, nebo kam (jinde je to taky tam...(_!_)..)????


Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...