Neděle 9. srpna 2020svátek má Roman 16 °C skoro jasno Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nový 2.8.2020 17:30

Přijme Macháček volební vítězství Trumpa?

P. Čech 2.8.2020 8:02

"Přijme Trump volební porážku"?

To je mi ale hloupá otázka! Otázka, kterou je možno pokládat tak akorát v ČR. Tam, kde prohravší politické subjekty svou porážku uznat nechtějí a místo toho, aby byly rády, že se do poslanecké sněmovny vůbec volně prosoutěžily, nahlodávají neustále fungování státu a vítěznému volebnímu subjektu bez přestání kladou klacky pod nohy. Kde je ona vláda většinové, demokratické vůle občanů, vyjá dřená výsledky voleb, ptám se.

Pokud Trump ve volbách nevyhraje, prostě volební porážku uzná. Trump totiž není Kalousek, Fiala, Gazdík, Jurečka, Pospíšil, Pekarová-Adamová,Stanjura, Farský, Hamáček,Covanec, Filip, Kováčik, Schwarzenberg a jim podobní čeští političtí "dárečci", kteří svou neustálou volnou soutěží a neschopností uznat výsledky voleb a podle toho se chovat, nepřetržitě destabilizují stát.

P. Kubáč 2.8.2020 0:11

Je pozoruhodné jak pan Macháček střílí do vlastních řad. Nicméně na jednoho Macháčka je deset televizních redaktorek, které bojují za pravdu a lásku lží a nenávistí.

P. Čech 2.8.2020 8:04

"Redaktorek a redaktorů"! Krásně a pravdivě řečeno!

J. Kulísek 1.8.2020 21:02

Honzu Macháčka jsem znal když s novinařinou začínal na začátku 90. let. Po téměř 30 letech si mě na Facebooku nechal do svých přátel sice přidat, ale jelikož neopověděl na mé pozdravy, usuzuji, že asi na mne zapomněl. Nebo je pro něj známost vojáka US Army profesně i osobně už nepřijatelná? Těžko říci.

Bohužel, Honza nezná americkou realitu, když tam nežije a pravděpodobně se odmítá pozdravit s někým, kdo je mimo hlavní proud, tj. Republikán a volič Trumpa.

Realita je taková, že Amerika je rozdělená jako nikdy v minulosti snad s výjimkou stavu těsně před Občanskou válkou. Tehdy také vyhrál Republikán a tehdy také "Demokrati" co mají pramálo společného s demokracií odmítli volbu republikánského prezidenta.

S volbami je to takhle: "Demokratičtí" voliči jsou úplně jiní než republikánští. Dnes republikána poznáte už na první pohled, protože náhubek zásadně nosí jen když opravdu musí, takže ne venku, ne v autě, atd., protože se virusu nebojí.

S "Demokraty" je to ale úplně něco jiného. Ti náhubky nosí pořád a vš

J. Kulísek 1.8.2020 21:03

..."Demokrati" náhubky nosí pořád a všude, viz zde: https://tinyurl.com/y3sq7ffz a zpravidla se virusu hrozně bojí, takže, a co je nejdůležitější, k volbám by jich přišlo minimum, takže by Trump vyhrál totálně a na celé čáře. Ale on vyhraje možná i stejně tak jako tak.

Právě proto "Demokrati" co mají pramálo společného s demokracií se snaží prosadit volby poštou stůj co stůj. Je to úplně jednoduché, ale novináři vám tenhle jednoduchý a naprosto pádný důvod proč "Demokrati" v USA prosazují poštou nenapíší. A Honza Macháček, bohužel, není žádná výjimka...

P. Čech 2.8.2020 8:13

Ono to bude asi podobné, jako i u nás. U nás, kde máme Občanskou d e m o k r a t i c k o u stranu, Českou stranu sociálně d e m o k r a t i c k o u, Křesťansko d e m o k r a t i c k o u unii ČSL a podobné politické strany, které mají demokracii jen v názvu, ale zásadně se tím neřídí. Ony totiž nechtějí vědět, že skutečná demokracie se pozná podle toho, že v příslušném demokratickém systému vládnou občané a jejich většinová vůle a nikoliv nějaké jejich vždy menšinové spolky typu politických stran, které demokratickými nemohou být už ze své podstaty. A to nehovořím o volebním systému podle zásad poměrného zastoupení, který rovněž ze své podstaty v ž d y generuje vítězství menšiny nad většinou.

Z. Šmerda 1.8.2020 13:16

Není nic rozhodnuto. Americký kovboj z venkova

vyjde z hospody a dá hlas pořádku a řádu. To

demokraté nejsou schopni zajistit, zvláště když v

neférovém volebním boji rozvířili hnutí za

anfoameričany a dali impuls těm darebným.

To násilí a radovaní se nedá omluvit jedním

zemřelým delikventem na následky grog při

nutném zákroku. .. :-P

J. Nový 31.7.2020 15:07

Macháček už zase jede. Pamatuji, že po zvolení Trumpa chrlil jeden antitrumpovský článek za druhým. Desítky a desítky jako kdyby měl pocit, že může dodatečně americké prezidentské volby změnit. Už se těším po dalších volbách ;-D

P. Čech 2.8.2020 8:23

Takoví jsou ovšem lidé, kteří by u nás rádi vládli. Fiala, Kalousek, Pospíšil, Jurečka, Rakušan, Chovanec, Hamáček, Filip a další a další představitelé politických stran, které ostudným způsobem pohořely ve volbách. Lidé, kteří neuznávají výsledky voleb a dělají vše pro to, aby vítěz voleb při své práci pro občany neuspěl. Takoví lidé jsou zákonitou výslednicí nedemokratického systému, který u nás vládne již od roku 1918.

J. Doleček 31.7.2020 15:02

Demokratická strana nepřijala porážku v minulé volbě a nepřijde jim ani trochu blbé osočovat protivníka, že nepřijme případnou porážku v této volbě. Šíření konspiračních teorií je očividně v pořádku, jste-li ve "správném" táboře, ale je zakázáno nejste-li ve "správném" táboře. Jak se v tom má člověk vyznat, to hlava nebere.


Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...