Pátek 14. května 2021svátek má Bonifác 14 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

MACHÁČEK: Terorismus a meze politické korektnosti

Politická korektnost není v rozumné míře žádné zlo. Je to v podstatě slušné chování tak nějak naroubované na moderní (či postmoderní – jak je libo) společenské trendy, ke kterým patří snaha odměňovat ženy podobně jako muže, snaha o vyšší či rovnocenné zastoupení žen v politice, větší multikulturalismus (ať jsme ho chtěli, či ne, různorodé etnické a náboženské menšiny mezi námi žijí a žít budou), lepší zacházení s dlouhodobě nemocnými a postiženými apod.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 22.9.2016 13:23

Hm. A "plánované, promyšlené a nábožensky (rasově, třídně... doplňte si sami) motivované násilí, zaměřené proti nezúčastněným osobám, sloužící k dosažení vytčených cílů" terorismem není?

P. Čech 22.9.2016 7:37

Pan Kalousek je prvním (nebo druhým?) stupněm psychiatrické demence. O takových lidech se mi příčí vůbec mluvit.

T. Kohout 21.9.2016 16:13

Pan Truman, když odcházel z Bílého domu, tak mu nezaplatili snad ani taxika. Kupoval si dlouho poštovní známky za své. Jo, kde jsou ty doby. Přitom krátce předtím házel A bombama...

T. Kohout 21.9.2016 16:11

brilantní, co víc dodat.

T. Kohout 21.9.2016 16:09

Invalida je velice neutrální slovo. Nevím, proč se začalo opisovat. Podobně černoch, běloch, žluťoch. Popisovat věci takové jaké jsou nemůže přeci být škodlivé. Jakýpak "afroameričan" atd. Mimochodem ani Twain už nevychází tak, jak byl napsán. Kastráti ho kastrují.

T. Kohout 21.9.2016 16:05

No, že by Kalousek byl nějak politicky korektní, to bych neřekl. Ani střízlivý moc nebývá.

T. Kohout 21.9.2016 16:01

Ten Trump má samozřejmě očistné šance. Má-li žena výstřih, tak ho má z jistých důvodů. Kdybychom jí tam "nekoukali", tak jí vlastně urazíme. Tak to je a není to jinak. Podobně se vším ostatním. Abych byl vyvážený, podobně i frajer, má-li rozepnutou košili do poloviny, má to z těch samých důvodů. A ne že větrá proti vedru.

R. Gramblička 21.9.2016 13:05

:-))))

R. Gramblička 21.9.2016 13:02

přidávám se. Výstřihy mnoha žen jsou jako krásná umělecká díla a jejich nositelky si toho jsou vědomé, jinak by je nevystavovali světu kolem. Můj zrak tam taky často zabloudí :-)

J. Nový 21.9.2016 12:47

Podobně jako sluníčkáři, ale i novináři zaměnili výraz "nelegální migrant" za "uprchlík a "nesouhlas" zaměnili za slovo "nenávist".

P. Dvořák 21.9.2016 11:00

Hmm jste si jistý, že to takhle bylo, páč to vypadá, že Truman s MacArthurem nikdy takovou to telegrafní diskuzy nevedl :))

https://www.truthorfiction.com/president-harry-truman-defined-political-correctness-in-telegraph/

P. Dvořák 21.9.2016 10:45

Přesně tak, v dnešní době je slovo terorismus strašně vyprázdněné. Používá se všude, i tam kde by dle svého významu nemělo. A trochu mě děsí, že i novináři přestávají tyto věci rozlišovat.

J. Jelínek 21.9.2016 10:09

100% souhlas

J. Jelínek 21.9.2016 10:05

Ale, stejně je politické korektnosti příliš: onen zmíněný invalida to je příliš nepřesné, mnohem výstižnější je slovo mrzák. Slovo "postižený" je naprosto špatně, co ten nebohý mrzák, kripl kripl nebo debil komu špatného provedl, že je za to postižený svým mrzáctvím, nemocí či duševní méněcenností?

V. Braun 21.9.2016 6:57

Možná se měl pan Macháček nejdříve zeptat pana Googla co je to terorismus. Dozvěděl by se, že je to "plánované, promyšlené a politicky motivované násilí, zaměřené proti nezúčastněným osobám, sloužící k dosažení vytčených cílů", Američani myslím mají v definici přímo "politických cílů". Když tedy někdo vystřílí školu nebo někde něco odpálí tak se světe div se opravdu nemusí jednat o terorismus pokud tam chybí ony "vytčené cíle". Takže místo o politickou korektnost jde podle mne o přesnost vyjadřování a vyšetřování, zda jde či nejde o terorismus, rozhodně není žádný protimluv.

J. Nový 21.9.2016 6:24

"Jsem rád, že se už dávno neříká tělesně postiženým invalida"

.

Tak to musíte být smutný, že se moc nepoužívá "kopaná", ale "fotbal", že se moc nepoužívá "odbíjená", ale říká se volejbal. Podobně košíková-basketbal, rohování-box.

K. Potoček 20.9.2016 21:50

tak teda vážně nevim, co je špatnýho na tom, koukat ženám do výstřihu...

nedávno jsem na parkovišti po nákupu už chtěl odjet, ale přimanévromala mi do zorného pole s vozíkem žena s fakt dost odvážnym výstřihem a taky velice slušně zaplněnym a já neodjel, jak jsem původně chtěl, ale schován za svými slunečními brýlemi a předstírajíce, že něco študuju na svém nechytrém telefonu, s očima vykloubenýma do strany, jsem se náramně kochal.

nikdy bych té ženě neublížil, nikdy bych se proti její vůli nepokusil zjistit, co tam přesně má, pouze jsem se kochal, když to tam tak bylo krásně vystavené. někomu se líbí obrazy v galeriích, mě se líbilo toto.

co je na tom špatného?

jinak s článkem souhlasím

P. Čech 20.9.2016 20:29

To, co v úvodu pan Macháček popsal n e n í politická korektnost. Jde o morálku. Politická korektnost naopak je lživé a zavádějící prohlašování politiků o čemkoliv, snaha zalíbit se někomu (zde USA a orgánům EU) nazývání věcí a dějů jejich nepravými jmény a naopak jmény zcela vylhanými. Lidé už mají politické korektnosti plné zuby.Ne nadarmo jsou nejoblíbenějšími politiky Andrej Babiš a Miloš Zeman. Přesně to jsou lidé, jimž je politická korektnost cizí. Naopak pánové kalousek, Dientsbier a Sobotka, paní Němcová, pan Fiala a Schwarzenberg jsou politickou korektnostívyhlášení. Proto také nejsou u občanů oblíbeni. Bohužel, náš volební systém nedává voličům do rukou žádný nástroj, jak tyto lidi z politiky vystrnadit. Pomocí kroužkování to nejde, protože volit více politických stran je v tomto systému nemožné.

V. Hák 20.9.2016 19:31

Souhlas s autorem článku.

P. Maleček 20.9.2016 18:29

Macháček šveholí - "Jsem rád, že se už dávno neříká tělesně postiženým invalida, jsem rád, že se už ani u nás dávno netoleruje obtěžování žen na pracovišti ani pozorování jejich výstřihu a spoustu dalších věcí". .... no nevím co je nekorektního na invalidovi, neřeknu kdyby Macháček vytáhl mrzáka. A na tom pracovišti je to dokonce naopak - sexuálně obtěžují či dokonce terorizují ženy svými vyvalenými silikonovými dýněmi, pupky a stehny. Až si jeden říká, že ty islámské hábity mají něco do sebe - jak se pak mám soustředit na práci?

J. Kopis 20.9.2016 18:25

Stejně tak je pitomost užívat pseudotermín "islamismus", vždy se jedná o islámský fundamentalismus. Tyhle výmysly ála nosočistoplena a klapkobřinkostroj, jsou akorát matoucí a mají za úkol zakrýt pravý původ problému v souvislosti s islámem.

J. Cervenka 20.9.2016 18:24

mily Holic. MAS PRAVDU, MEL JSEM SI TO PO SOBE PRECIST. PRISTE SLIBUJU ZE UDELAM. Ale koran jsem cetl, a jiny veci o islamu taky, Neboj se.

J. Holič 20.9.2016 17:47

Skvělý text. Nic se nemá přehánět, obavy před cizím, ani politická korektnost. Obojí má svůj smysl a využití, ale jakmile se povysi na modlu, páchá to hrozne škody.

J. Holič 20.9.2016 17:43

Než začnete někoho osocovat z nedostatku vzdělání, přečtěte si po sobě, co jste napsal. Takhle to působí vysloveně komicky.

V. Dlouhý 20.9.2016 16:28

omyl a veliký,politická korektnost je lež co se vydává za pravdu a slouží těm co chtějí lhát

K. Jireš 20.9.2016 16:10

Tzv. politická korektnost je pouze eufemismus pro cenzuru a vnucenou autocenzuru, která má zabránit opozici některé problémy vůbec pojmenovat a formulovat alternativní řešení.

20.9.2016 15:59

Konečně se někdo všiml, že IS je ideologie. Proto mají takový "úspěch", na rozdíl třeba od Al-Kajdy a podobných skupin.

J. Cervenka 20.9.2016 15:19

politicka korektnost kvete na universitach (v Cechach podepslao uvitani muslimu pres 1000 polointelektualu). V editorial Wall Street Journal se chrekterizuji tito mnozi akademici a studenti jako"... fanaticky se bojici jasnosti (clarity) ." Tim se mysli "pravdy" V tom je zaklad.

P. Jášek 20.9.2016 15:16

:-)

J. Cervenka 20.9.2016 15:12

Machacek by nemel prechzet z ekonomie na filozofii. Jeho "mirumilovni muslimove" je znamke nedostatku vzdelani a toho, ze necetl koran. (Muslim je mirumilovny jen pokud se mu nenaze byt nemirumilovny. Vrah atheisty je hodny clovek, neb nezabiijel on ale "zabijel Alah". Tak to je psano.)


Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...